Raidījumā “Meklējot un atrodot talantus” viesojās Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes studiju programmas “Fotogrāfija” absolvente, fotosesiju, kāzu, portretu, reportāžu un produktu fotogrāfe, fotogrāfe arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, vizuālās mākslas un vizuālās komunikācijas skolotāja Rīgas Juglas vidusskolā Inese Kalniņa.
Pasaule jau kļuvusi teju neiedomājama bez fotogrāfijas. Mēs esam fotogrāfiju “ielenkumā” — ja nav fotogrāfijas, tad grūti pat izlasīt laika prognozi tuvākajām dienām. Tomēr tas automātiski nenozīmē, ka lielāku lomu mēs būtu atvēlējuši fotogrāfiem.

 

Arvien biežāk tiek izmantotas fotogrāfijas, kuras ar elektrības palīdzību “radījuši” datori. Bieži fotogrāfs ir nevis mākslinieks ar “lielāku vai mazāku burtu”, bet “pogu spiedējs” digitālajai fotokamerai un datorpeles “pavēlnieks” pēcapstrādē. Pie tam — mums nezināms, jo bieži fotogrāfa vārds ir aizstāts ar vārdiem “publicitātes materiāls”. Tomēr nav jau arī tā, ka fotogrāfi būtu emigrējuši uz kādu iedomātu valsti, kurā nav elektrības un viss notiktu tikai kā “vecos laikos”. “Veco laiku” pieredze var būt noderīga arī 21.gadsimtā, tāpat kā akadēmiskas zināšanas, kas nevis sarežģī dzīvi, bet tieši otrādi — palīdz fotogrāfam.

 

Sarunā ar Rīgas Stradiņa universitātes www.rsu.lv/ Komunikācijas fakultātes www.rsu.lv/komunikacijas… studiju programmas “Fotogrāfija” www.rsu.lv/studiju-progr… absolventi, fotosesiju, kāzu, portretu, reportāžu un produktu fotogrāfi https://kalnina.lv/ , fotogrāfi arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī www.mct.lv/ , vizuālās mākslas un vizuālās komunikācijas skolotāju Rīgas Juglas vidusskolā https://rjv.lv/ Inesi Kalniņu raidījumā “Meklējot un atrodot talantus” ne vien devāmies “virtuālā biogrāfiskā pastaigā”, bet arī “turējāmies pie zemes” jautājumos, kas saistīti ar talanta meklēšanu un atrašanu.

 

Raidījuma “Meklējot un atrodot talantus” ieraksts notika Latvijas Universitātes www.lu.lv/ Sociālo zinātņu fakultātes www.szf.lu.lv/ Multimediju studijā, tehniski atbalstīja Dmitrijs Glazunovs.

 

Inese Kalniņa:
Dalīties: