Rīgas Juglas vidusskolas jaunieši uzņēma Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio skolas no Turku (Somija) vienaudžus Nordplus projekta „Mācīties un mācīt abpus Baltijas jūrai” mobilitātē no 8. līdz 11.maijam Rīgā.

Pēc oficiālās projekta vizītes atklāšanas skolēni iepazinās ar Rīgas Juglas vidusskolas visām trim ēkām, mācību organizāciju un ārpusstundu piedāvājumu.

Būtiskākā projekta aktivitāte bija praktiskās darbnīcas viedekskursijas izveidē digitālā platformā IZI.Travel, kur abu skolu jaunieši, sadarbojoties jauktās grupās, skolotāja Ļeva Rusilo vadībā izveidoja oriģinālas interaktīvas ekskursijas Rīgai un Turku, aktualizējot kultūrvēsturisko mantojumu, ko arī izmēģināja klātienē, izejot pašu radīto ekskursiju maršrutus.

Ar lielu entuziasmu skolēni sagatavoja Eiropas dienas pasākumu RJV. Tika gatavota latviešu kulinārijas maltīte, piedaloties visiem projekta dalībniekiem. Skolēni izmēģināja savas zināšanas Eirovīzijas vēstures spēlē. Rīgas Juglas vidusskolas jauniešu kora “Kvēle” ansamblis iedvesmoja ar saviem priekšnesumiem, kas viesiem ļāva rast izpratni par dziedāšanas kultūras nozīmi Latvijā.

Kā jau visos projektos svarīga sadaļa ir arī jauniešu savstarpējā saziņa un sadraudzība, ko skolēni piedzīvoja ikdienas ārpusskolas aktivitātēs.

Rīgas Juglas vidusskolai ir dots starts ceļā uz Erasmus+ starptautisko projektu skolas akreditācijas statusu, kas jau ir piešķirts Turku skolai Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio

Dalīties: