2023.gadā n27. līdz 31. martam Rīgas Juglas vidusskolas starptautiskās stratēģiskās partnerības Erasmus+ KA2 projekta “Daudzveidība ir dzīves sāls” (“Variety is The Spice of Life”) skolēnu komanda no 8.klases – skolēni Elizabete Zīvere un Kristiāns Darbiņš, 9.klases skolniece Rasa Martinova, 11.klases skolēns Ralfs Bērziņš kopā ar projekta koordinatoru – kultūras kursu un sociālo zinību skolotāju Ļevu Rusilo un vizuālās mākslas skolotāju, karjeras speciālistu Daci Brasliņu viesojās īstermiņa mobilitātē Itālijā Sardīnijas salā Sassari pilsētas pamatskolā – Istituto Comprensivo Monte Rosello Alto, kur norisinājās sadarbība starp sešām projektā iesaistītām valstīm (Turcija, Portugāle, Spānija, Itālija, Latvija, Lietuva).

 

Mobilitātes mērķis bija radīt audiovizuālo komiksu un stāstu par iemesliem, kāpēc skolēni neizvēlas mācīties skolā, bet, piemēram, pāriet uz tālmācību vai sāk strādāt. Mūsu skolas komanda jau bija sagatavojusies un laikus bija apguvusi digitālā komiksa vietnes rīkus skolotāja Ļeva Rusilo vadībā, kā rezultātā mobilitātē uz vietas mūsu skolēni proaktīvi uzņēmušies konsultantu lomu, palīdzot visu valstu skolēnu komandām izveidot digitālo komiksu TonyTool rīkā. Tāpat arī laicīgi sadarbojoties ar skolotāju Daci Brasliņu skolēni izveidoja stāstu par agrīno skolas pamešanu – iemesliem un sekām.

 

Mobilitātes ietvaros Itālijas uzņēmošā puse ļoti rūpējās par dalībnieku labsajūtu, pozitīvām emocijām un Sardīnijas kultūrvēsturiskā mantojuma apguvi mācību ekskursijās. Tika apmeklētas senās civilizācijas – Nuragi arheoloģiskās senvietas no akmeņu būvēm, kas ir vairāk kā 2-3 tūkstoš gadus veci. Sardīnijas iedzīvotāji ļoti lepojas ar savu mantojumu un vairākām senvietām, kas tika ieraudzītas klātienē, jo šajā salā to ir vairāk, nekā citur Eiropā.

 

Mobilitātes ietvaros skolēni ne tikai radījuši savus audiovizuālos komiksus, sadarbojoties ar citu valstu skolēniem, bet arī piedalījās diskusijā par drošu interneta izmantošanu, lai nepieļautu dažādus diskriminācijas veidus, bet arī iepazinuši vietējās tradīcijas, piemēram, svečturu festivāla procesiju (The Descent of the Candelieri) un vietējo ēdienu, kā arī piedalījušies sportiskās aktivitātēs un orientēšanās spēlēs.

« gada 2 »
Dalīties: