2023.gadā no 22. līdz  26. maijam Rīgas Juglas vidusskolas starptautiskās stratēģiskās partnerības Erasmus+ KA2 projekta “Daudzveidība ir dzīves sāls” (“Variety is The Spice of Life”) skolēnu komanda no 8.klases – skolēni Ričards Karulis, Gabriels Karulis, Paula Ķempele un 7.klases skolniece Luīze Strazdiņa kopā ar projekta koordinatoru – kultūras kursu un sociālo zinību skolotāju Ļevu Rusilo piedalījās īstermiņa mobilitātē Lietuvā Kauņas reģiona Kulautuvas pamatskolā (Kauno r. Kulautuvos pagrindine mokykla), kur norisinājās sadarbība starp sešām projektā iesaistītām valstīm (Turcija, Portugāle, Spānija, Itālija, Latvija, Lietuva).

Mobilitātes mērķis bija gūt izpratni par valodas un fizisko diskrimināciju. Katras valsts uzdevums bija prezentēt savas valsts tautasdziesmu zīmju valodā kā iepriekš sagatavoto video klipu, gan uz vietas dziedot un rādot zīmju valodā dziesmas vārdus, iemācot to projekta dalībniekiem. Tāpat mobilitātes laikā, sadarbojoties jauktās grupās pie datoriem, skolēni pētīja dažādus iekļaušanas piemērus katrā valstī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izveidojot prezentācijas.

Kulautuvas pamatskolas skolēni sagatavoja projekta dalībniekiem dažādas socializēšanas aktivitātes (sporta aktivitātes, kopīgas dejas, orientēšanās spēles), kā arī vērtīgu ieskatu savas valsts kultūrā mācību ekskursijās.

Kulautuvā tika iepazīta koktēlniecības skulptūru dažādība, sākot no Lietuvas pagānu tēliem līdz modernām skulptūrām, kas atveido mūzikas instrumentus, dzīvnieku un pasaku tēlus. Tika iepazīts kultūrvēsturisks mantojums Raudondvaris muižā un dzintara ceļš radošā darbnīcā. Visiem projekta dalībniekiem palaimējās satikties arī ar Lietuvas nacionālās ekspedīcijas varoņiem, kuru darbība katru nedēļu tiek translēta Lietuvas televīzijā. Tika iepazītas ekspedīcijas vēsturiskās laivas un ieskats Lietuvas vēsturē.

Kauņā katras valsts komandai bija iespēja iziet izlaušanās spēli Kauņas katedrāles pagrabā pilnīgā tumsā, sekmējot izpratni par vājredzīgiem un akliem cilvēkiem, ar ko viņiem nākas saskarties ikdienā un kā viņi jūtas. Viļņā iegūta izpratne par zinātnes attīstību, kā arī pilnveidota izpratne par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, apmeklējot restorānu, kurā par viesiem rūpējas šādi cilvēki. Trakai iepazīti karaimu tautas kultūras mantojums un viduslaiku Kauņas pils.

Šī bija projekta “Daudzveidība ir dzīves sāls” pēdējā mobilitāte un nedēļas noslēgumā uzņemošā skola sagatavoja svinīgu pasākumu tradicionālā viesu namā ar tautasdziesmām un tradicionālo mūziku, katram dalībniekam pasniedzot diplomu par dalību šajā mobilitātē.

Paldies Kulautuvas pamatskolai, ar kuru ceram sadarboties kā draudzīgi kaimiņi arī nākotnē!

Paldies RJV mūzikas skolotājai Inesei Niedrai par projekta dalībnieku sagatavošanu mobilitātei ar tautasdziesmu “Adat bērni, ko adati”.

« gada 2 »
Dalīties: