12.klases skolnieces Justīne Ruša un Laima Laizāne no 2022.gada 20.līdz 27.novembrim piedalījās Erasmus+ starptautiskajās apmācībās ‘’DIGIBOX’’(2020), kas norisinājās Slovākijas pilsētā Kysak un  iepazina  noderīgus digitālos rīkus, kā arī  papildināja zināšanas par digitālajiem mēdijiem.

Starptautiskajās apmācībās piedalījās jaunatnes pārstāvji un skolotāji no Azerbaidžānas, Armēnijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Igaunijas, Gruzijas, Grieķijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Portugāles, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Austrijas un Slovākijas. Apmācības norisinājās pieredzējušu pasniedzēju virsvadībā un tā bija iespēja  paplašināt  ar digitālajiem rīkiem  un mēdijiem saistītās zināšanas. Mācīšanās procesu viegli uztveramu un aizraujošu padarīja tas, ka dažādus tematus bija iespēja izzināt, spēlējot spēles un piedaloties orientēšanās uzdevumā, kas tika īstenots Slovākijas galvaspilsētā Košicē. Izmantotās metodes dalībniekiem bija jauna pieredze.

Apmācības sniedza iespēju dalībniekiem daudz jauna uzzināt  arī par darbu ar jauniešiem, un šī pieredze pavēra plašāku skatu ne tikai uz dzīvi kopumā, bet arī lika vairāk novērtēt to, ko ikdienā dara skolotāji. Tematiskās diskusijas sniedza ieskatu arī, kā pandēmija izmainīja darbu ar jauniešiem un kā šis sarežģītais laiks lika meklēt jaunas metodes, kā sazināties un arī izklaidēt jauniešus interneta vidē. Pasniedzēji Pavels no Igaunijas un MarCus no Austrijas katram dalībniekam deva iespēju padalīties ar savām visbiežāk izmantotajām aplikācijām vai metodēm, kas padara mūsu interneta ikdienu vieglāku, un daudzas no šīm aplikācijām tagad ir pieejamas un arī turpmākā dzīvē tiks izmantotas. Pasniedzēji sagatavoja digitālo aplikāciju “bibliotēku”, kurā iespējams atrast dažādām vajadzībām un situācijām noderīgu aplikāciju. Apkopotajā aplikāciju datu bāze ir tiešām noderīgi materiāli, kurus izmantojam arī mācību vajadzībām.

Atgriežoties Latvijā, Laima un Justīne Rīgas Juglas vidusskolas skolēniem novadīja interaktīvu informatīvo stundu, kurā dalījās ar starptautiskajās Erasmus+ apmācībās Slovākijā iegūtajiem iespaidiem un zināšanām. Vizuāli viegli uzskatāmā formātā bija sagatavots pārskats par katras dienas programmu un aktivitātēm. Apmācību dalībnieces saviem vienaudžiem pastāstīja par apgūtajiem digitālajiem rīkiem un iegūtajām zināšanām par digitālo drošību.

Klātesošie noskatījās starptautisko apmācību dalībnieku uzņemto video un apskatījās fotogrāfijas, kas sniedza vēl plašāku ieskatu starptautisko apmācību katras dienas īstenotajās aktivitātēs.

Informatīvās stundas dalībniekiem īpaša interese bija par  digitālo aplikāciju bibliotēku, tāpēc Laima un Justīne padalījās ar digitālās bibliotēkas saitēm, lai tās varētu izmantot arī vidusskolēni.

Dalība starptautiskajās apmācībās “DIGIBOX” (2020) Laimai un Justīnei bija noderīga pieredze, kas palīdzēja attīstīt jaunas prasmes un zināšanas. Apmācību process bija labi  organizēts un katrai dienai bija detalizēta programma. Visi dalībnieki un uzņemošās Slokāvijas organizācijas ‘’EduEra’’ komanda bija atsaucīgi, draudzīgi un pozitīvi cilvēki, ar kuriem bija prieks kopā pavadīt vienu nedēļu.

Laima un Justīne iesaka ikvienam jaunietim Latvijā kaut reizi piedalīties Erasmus+ programmas kādā no mobilitātēm, jo tā ir iespēja ne tikai gūt jaunas zināšanas un prasmes, bet arī iepazīt citu valstu kultūras un cilvēkus.

Starptautiskās apmācības “DIGIBOX’’ (2020) tika īstenotas Eiropas Savienības programmas Erasmus+ finansējuma ietvaros.

Dalīties: