No 21. līdz 25.novembrim Rīgas Juglas vidusskolā viesojās stratēģiskās partnerības Erasmus+ projekta “Daudzveidība ir dzīves sāls” (“Variety is The Spice of Life”) partneri no Portugāles (Escola Secundária Alfredo dos Reis Silveira), Spānijas (SEK-Atlántico S.L.), Itālijas (IC Monte Rosello Alto), Turcijas (Oyakkent Ortaokulu) un Lietuvas (Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla).

Piecu dienu laikā paveikts ļoti daudz. Latvijas mobilitātes projekta tēma bija “Fiziskā un emocionālā diskriminācija”, kas atklājās starptautisko partneru kopīgi veidotajā izstādē mūsu skolas 2.stāvā un ko varēs apskatīt arī visu decembri. Starta posms šai sadarbībai ir Rīgas Juglas vidusskolā, pēc tam skolēnu radošie darbi ceļos uz projekta partneru valstu skolām, tādējādi dodot iepazīt problēmas, ar kurām jauniešiem nākas saskarties katrā valstī jauniešiem un kuras viņiem ir aktuālas.

Jaunieši piedalījās arī cits cita iepazīšanas aktivitātēs, kā arī intensīvi mācījās par mentālo veselību un sociāli emocionālo inteliģenci – gan veidojot kolāžas, gan piedaloties Latvijas Universitātes psiholoģijas maģistratūras studentu Zanes Ģīles un Romijas Krēziņas izveidotajā nodarbībā par emociju atpazīšanu, darbu ar sevi, savas emocionālās inteliģences un labbūtības stiprināšanā. Skolēni uzzināja kā preventīvi strādāt ar sevi un citiem, lai neļautos diskriminācijai.

Rīgas Juglas vidusskolas projekta skolēnu komanda viesiem ir sagatavojusi atraktīvas aktivitātes par fiziskajiem šķēršļiem, ko var pārvarēt tikai sadarbojoties, tāpat arī daudzveidīgās orientēšanās aktivitātes pa skolu. Pateicoties sporta skolotājai Argitai Kučānei visi projekta dalībnieki apguva noderīgus vingrinājumus fiziskai un mentālai sagatavotībai dažādu dzīves grūtību pārvarēšanai.

Viesiem ļoti uzrunāja kopīgie vietējās kultūras un vēstures mantojuma iepazīšanas brīži pētot Siguldas un Turaidas pilis, kā arī zinātnē balstītas nodarbības Rīgas Tehniskajā universitātē, ko organizēja projekta skolēns no 8.e klases Kristiāns Darbiņš. Savukārt 10.a klases kursa “Kultūra un māksla-1” skolēni ir sarūpējuši ekskursiju pa Juglas un Teikas apskates objektiem.

Neizpalika nepamanīts arī starpkultūru vakars, kurā katra valsts prezentēja sevi, savas valsts kultūru, īpašus sasniegumus un garšas, kā arī latviešu tradicionālo danču vakars, ko organizēja projekta skolnieces – Mare Martinova (8.a klase), Rasa Martinova un Adelīna Lore no 9.b klases. Abos kultūru apmaiņas vakaros iesaistījās arī Rīgas Juglas vidusskolas viesģimenes kopā ar saviem bērniem un uzņemtajiem skolēniem. Tie bija silti un saliedējošie brīži, kad kārtējo reizi apliecinājās mūsu skolas sauklis “Darām kopā”.

Lielu uzmanību piesaistīja arī Brīvdabas muzeja apmeklējums, kur viesi izzināja Latvijas kultūras mantojumu. Savukārt Nacionālās mākslas apmeklējums ļāva iepazīt sevi, savas sajūtas, domas caur labsajūtas maršrutu, ko sagādāja muzeja darbinieki.

Pateicoties vēstures skolotājai Dzintrai Liepiņai viesi ir izzinājuši skolas vēsturi skolas muzejā un turpat arī notika nodarbība starptautiskiem skolotājiem par “Līderis manī” programmas īstenošanu mūsu skolā, ko sarūpēja skolotāja Lūcija Bērziņa.

Rīgas Juglas vidusskolas projekta skolēnu komanda kopā ar projekta koordinatoru-skolotāju Ļevu Rusilo kā svarīgākos ieguvumus, piedaloties projekta organizēšanā minējuši to, ka spēj izvērtēt cik draugi ir svarīgi un uzzināja vairāk par mentālo veselību, kā arī attīstīja plānošanas, organizēšanas, komunikācijas iemaņas, ieguva pieredzi nākamajām reizēm. Pateicamies arī skolotājai Baibai Vītolai, kas iesaistījās un izpalīdzēja projekta īstenošanas noslēdzošajās dienās. Projekta viesu uzņemšanas laiks ļāva mūsu skolēniem vairāk iepazīt un darboties ar skolas jaunām vērtībām – cieņa, līdzatbildība, attīstība.

Rīgas Juglas vidusskolas skolēni 2023. gada janvāra vidū dosies uz Turcijas skolu Stambulā, lai piedalītos šī Erasmus+ projekta vidējā posmā un kopā ar partneriem pētītu projekta tēmas vēl dziļāk.

« gada 3 »
Dalīties: