Sākot no 1.decembra organizēsim ziedojumu vākšanu dzīvnieku patversmēm.

Viena no patversmē,kurai palīdzēsim, ir Latvijas lielākā patversme “Ulubele” , otra ir “Tukuma dzīvnieku patversme”.

Aicinām ne tikai skolēnus ziedot patversmēm nepieciešamās lietas, bet arī kolēģus un vecākus iesaistīties palīdzības akcijā. Domājams,ka mums katram mājās ir lietas,kuras ir nokalpojušas savu laiku, bet dzīvniekiem būs noderīgas – pledi, segas, gultas veļa, dvieļi utt. Protams, ja ir vēlēšanās, tad var iegādāties dzīvnieku pārtiku, kādu kārumu u.c.

Ziedojumu kaste atradīsies Kvēles ielas un Malienas ielas ēkās pirmajā stāvā iepretī dežurantei.

Mēneša beigās ziedojumus nogādāsim patversmēs.

DERĪGO MANTU SARAKSTS :
1) suņu pavadas pastaigām 3 m brezenta ar elipses klipsīti, kas atveras uz iekšpusi;

2) ēdambļodas – vislabāk tās kas ir trapeces veidā ar platumu uz apakšu (lai negāžas) vēlams metāla, jo tās visizturīgākās un ērti mazgāt un dezinficēt;

3) vienmēr aktuāli ir labas kvalitātes dzīvnieku barība, konservi, piemēram, Carno vai Rinti, tos dodam maziem, slimiem vai veciem dzīvniekiem, vai suņu kārumi – sausie kaltējumi (cīpslas, kuņģi, plaušas, utt);

4) kaķiem pakaišiem izmantojam kurināmās granulas: lēti, ērti un ekonomiski;

5) tuvojoties ziemai aktualitāte Nr.1 vienmēr ir sausa malka mūsu rijīgajam malkas katlam;

6) vienmēr noder materiāli žogu labošanai un būdu siltināšanai, kā arī saimniecības lietas – papīra dvieļi, birstes, grīdas mazgāšanas mīkstie mopi, u.c.

7) makulatūra jebkura veida – tā Ulubelei vajadzīga vienmēr, jo derīgo (avīzes, kartoni) izmanto paklāju veidošanai uz betona, flīžu grīdām, bet nederīgo (žurnāli, brošūras, bukleti u.c papīra izstrādājumi) nonāk speciālā makulatūras konteinerā. (Tetrapakas nav makulatūra, tāpēc tās nevajag vest.)

8) spēļmantiņas suņiem un kaķiem, kaķu tualetes un smiltis neierobežotā daudzumā;

9) āra suņiem būdās guļvietām lietojam tikai labas kvalitātes salmus, jo lupatas samirkst. Iekštelpās izmantojam dabīga materiāla segas, pārklājus, palagus, dvieļus. Visu, kas ir kantains un viegli salokāms. (Cilvēku apģērbs – bikses, jakas, krekli – neder, tos gan lūdzam nevest.)

Dalīties: