Rīgas Juglas vidusskolas skolotāja Natālija Meļņika un Jolanta Tūtere no 2021.gada 23.- 30. novembrim  piedalījās starptautiskās Erasmus+ apmācībās ‘’Beyond Visible’’, kas norisinājās kalnainajā Itālijas reģionā Ligonchio, apgūstot pamatzināšanas 5 maņu attīstīšanā,  veidojot un piedaloties  sensorajā  teātra labirintā. Starptautiskajās apmācībās piedalījās  21 dalībnieks no Latvijas, Igaunijas, Spānijas, Portugāles, Horvātijas, Rumānijas, Itālijas, Vācijas un Polijas.

Sensorā labirinta teātra metode ir viena  no arvien plašāk izmantotajām metodēm savu emociju apzināšanai, kuru  iespējams pielietot visdažādākajās dzīves jomās, tai skaitā darbā ar jauniešiem mācību stundās skolā.  Savu emociju atpazīšana un izpratne var būt visai sarežģīta un kā vairums dzīves ieradumu, ar laiku mūsu spēja atpazīt, kontrolēt un sadzīvot ar savām emocijām noteikti uzlabosies. Galvenais ir iemācīties ieklausīties iekšējā balsī un atpazīt savas iekšējās sajūtas. Katram ir iespēja  mainīt savas sajūtas, vienkārši palūkojies uz situāciju no citas puses un sākt darīt to, ko agrāk nekad neesam darījuši.  Sensorais labirinta teātris  palīdz labāk izprast savas un apkārtējo emocijas un emocionālās rekacijas, kā arī labāk saprast un pieņemt  atšķirīgo.

Apmācību ietvaros dalībniekiem, izmantojot dažādus vingrinājumus ar teātra elementiem un sensoros uzdevumus, bija iespēja iepazīt un izprast  sensorā teātra pamatus, kā arī labāk iepazīt sevi un savu jūtu un emociju  pasauli.  Aktivitātes norisinājās  mazākās un lielākās grupās,  līdz ar to aktivitāšu dinamika ļāva  labāk iepazīt un izprast cilvēkus, viņu izjūtas un reakciju, it īpaši ņemot vērā dalībnieku atšķirīgo mentalitāti un tradīcijas.

Dalīties: