Vizuālā un vizuāli plastiskā māksla

Vizuālās mākslas pulciņš 1.- 4.kl., vadītāja skolotāja Eva Bērziņa

Vizuālās mākslas pulciņš Rīgas Juglas vidusskolas sākumskolā notiek jau trešo gadu. Nodarbībās, kas notiek vienu reizi nedēļā, var iepazīties ar zīmēšanas, gleznošanas, grafikas, kompozīcijas un kolāžas veidošanas paņēmieniem. Apgūstot vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļus, nostiprinot zināšanas par krāsu spektru, gaismēnas attēlojumu un pielietojot tās savā radošajā darbā, iespējams attīstīt savu radošumu, gaumes izjūtu un māksliniecisko personības pusi.

Vizuālās mākslas pulciņš 5. -9. kl., vada skolotāja Mag.art. Anete Kalniņa

Tehniku dažādība (zīmēšana, gleznošana, grafika, darbs materiālā) un radoši uzdevumi  attīsta bērna fantāziju un spēju attēlot redzēto un izdomāto. Tiek nostiprinātas prasmes rīkoties ar dažādiem materiāliem: zīmuļiem, ogli, pasteļu krītiņiem, akvareļu un guaša krāsām. Nodarbību laikā tiek apgūta mākslas valoda un veidots priekšstats par pašlaik aktuālajām norisēm Latvijas mākslā.

Keramikas studija “Kobalts”, PII, 5.-9.kl., vada skolotāja Mag.art. Anete Kalniņa

Studijas dalībnieki gūst izpratni par mūsdienu keramikas materiāliem, attīstīta jaunrades darba prasmes. Kompozīcijas un materiālu apstrādē apgūst gan tradicionālās, gan eksperimentālās tehnoloģijas. Studiju procesā tiek veidoti miniatūri sīkplastikas darbi, apgūta 3D ģeometrisku formu izveide u. c. Jaunākajiem studijas dalībniekiem, aktīvi strādājot, tiek nostiprināta sīkā roku muskulatūra.

Mākslas studija “Domiņa”

Rīgas Juglas vidusskolā darbojas jau 26 gadus (no 1996.g.), studiju vada skolotāja māksliniece keramiķe Sandra Ulmane.

Izsakām savas DOMAS…., izjūtas , emocijas, piedzīvojumus, pārdzīvojumus, idejas, gūstam sirds mieru,  prieku, iedvesmu, radošumu, prasmes un iemaņas.

Mācāmies un iepazīstam dažādus materiālus un  to īpašības, praktiski veidojot darbiņus no māla,  akmens  masas, šamota, ģipša, stikla, porcelāna, pērlītēm.

Apgleznojam porcelānu, zīdu,  stiklu. Darinām rotas no dažādiem materiāliem. Sākam ar veidošanas pamatu apgūšanu līdz telpu dizaina objektu izstrādei un izgatavošanai. Studijas darbā piedalās audzēkņi no 4 gadu vecuma līdz 12.klasei.

Ar saviem darbiem sekmīgi piedalāmies un gūstam atzinību konkursos un izstādēs:

RJV – Skolas rīkotajās, Rīgas pilsētas, Latvijas, Dziesmu un deju svētku ietvaros -Vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas izstādēs-konkursos, festivālos un Starptautiskajos bērnu un jauniešu konkursos.

Esam daudzkārtēji (no 2002.g.) Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas konkursa “LIDICE” laureāti un medaļu ” Lidices roze” ieguvēji.  2012.gadā šajā  konkursā iegūta Pasaules kārtas Galvenā balva. 

2022. gadā 9 audzēkņu darbi kā Latvijas kārtas laureāti – ceļos uz Pasaules konkursu Čehijā. Organizējam laureātu radošos braucienus uz Čehiju.

No 2021.gada studijā ir iespējams apgūt rotu darināšanu un keramikas plastiku pie skolotājas – rotu dizaineres Ingas Galvānes.

Rotu dizains 5.- 9. kl., vada sk. Sintija Rungule

Ja vēlies iemācīties darināt sev rotas, šis pulciņš domāts tieši Tev!

Piespraudes, aproces, auskari, kaklarotas, galvas rotas, “žabo” u.c. 

Audumi, dzijas, filca vilna, stieples, pērles, rāvējslēdzēji, rotu furnitūra, citi materiāli, darba rīki, kā arī dabas materiāli. Mācāmies šūt, izšūt, filcēt, izlocīt stieples, aust ar pērlītēm, līmēt tekstilu un metālu u.c.

Darbojoties pulciņā, dalībnieki gūst padziļinātas teorētiskās un praktiskās iemaņas dažādās rotu darināšanas tehnikās, daudzveidīgā materiālu pielietošanā, rotu tendencēs mūsdienās, to mākslinieciskajā apdarē; gūst priekšstatu par dažādiem materiāliem, to īpašībām un pielietošanas iespējām, iepazīst mākslas darba tapšanas procesu no ieceres skicē līdz gatavam izstrādājumam. Vienkāršā formā tiek iepazīta arī dizaina nozīme izstrādājuma izgatavošanā.

Rotu izgatavošanas pulciņā, 5.-9.kl., vada sk. Danute Rēpele

Audzēkņiem ir iespējas izgatavot daudzveidīgas rotas no dažādiem materiāliem, uzsvaru liekot uz dabā atrodamiem un otrreiz izmantojamiem materiāliem (jūras izskalots koks, gliemežvāki, avīzes, žurnāli, audumi u.c.). Audzēkņi apgūst arī dažādas pērļošanas pamatiemaņas, auž pērļotas rokassprādzes.

Darbojoties pulciņā, dalībnieki iegūst teorētiskās un praktiskās iemaņas dažādās rotu darināšanas tehnikās, rotu vēsturē un mūsdienu tendencēs, to mākslinieciskajā apdarē; gūst reālu priekšstatu par dabas un vides materiāliem, to īpašībām un pielietošanas iespējām.

Audzēkņi pulciņā iegūtās zināšanas izmanto, lai darinātu rotas ne tikai sev, bet arī dāvinātu draugiem un ģimenei.

Vides dizains 5.-9. kl., vadītāja sk. Sintija Rungule

Ja Tev svarīgs vides estētiskais un funkcionālais noformējums,  ja vēlies dekorēt vidi saviem pasākumiem, iemācīties darināt dažādus dekorus – vides objektus, šis pulciņš domāts tieši Tev!

Mezglošana – viena no mūsdienu dekorēšanas tehnikām – karalienēm. Sienas dekori, puķu podu turētāji, lampu abažūri… pamatmezgli un to radošās kompozīcijas. 

Ģipsis un dabas materiāli. Vides dekorēšana gadskārtu svētkiem un “dārza ballītēm”. 

Darbojoties pulciņā, dalībnieki gūst zināšanas dekorēšanas jomā un praktiskās iemaņas dažādās dekoru – vides objektu darināšanas tehnikās un to pielietošanā ikdienā un svētkos telpā un brīvdabā.

Netradicionālie rokdarbi un zīda apgleznošana, vada sk. Līga Barbara

Šie pulciņi darbojas vismaz 15 gadus.

Nodarbības notiek 1 reizi nedēļā – 2 stundas

Netradicionālajos rokdarbos meitenes apgūst aušanu ar pērlītēm, filcēšanu, rotaslietu izgatavošanu ,izšujot ar pērlītēm uz filca u.c. materiāliem, dažādus citus pērļošanas veidus , piem., peyot pinuma tehnika, herringboon tehnika u.c.

Skolnieces regulāri piedalās dažādos Rīgas pilsētas un valsts organizētajos konkursos. Vienmēr  saņemam arī godalgotas vietas, jo meiteņu darbi ir ļoti kvalitatīvi. 

Meitenēm ir prieks par skaistajām rotām, ko izgatavojušas.

Pulciņā mācāmies arī izšūšanu, šūšanu, adīšanu ar pērlītēm un citas, mazāk zināmas, rokdarbu tehnikas.

Zīda apgleznošana – šis pulciņš skolā darbojas jau no 1998. gada. Skolnieces apgūst dažādas zīda apgleznošanas tehnikas – ar parastajām un tvaicējamām krāsām, kontūrtehniku, vaska batiku, sieto batiku.

Dalībnieces regulāri piedalās Rīgas pilsētas organizētajos konkursos  un saņem godalgotas vietas.

Zīda apgleznošanu ir apguvušas arī daudzas skolotājas. Par godu skolas 50 gadu jubilejai tika veidota skolotāju darbu izstāde.

Telpu dizaina nodarbības, paredzētas 7.-12.klašu audzēkņiem, vada sk. Sandra Ulmane

Tā ir iespēja sevi pilnveidot , veidot par radošu personību. Dizaina objektu projektu izstrāde un izgatavošana. Pilnveidot prasmes un iemaņas, strādājot ar dažādiem materiāliem: mālu, akmens masu, porcelānu,  stiklu, ģipsi, porcelāna apgleznošana.

Telpu dizaina un vides objekti – dekoratīvi keramikas  un stikla objekti sabiedriskajām telpām, sadzīves interjeram. Tekstils telpā- aizkaru apgleznošana, spilveni, vasaras segas, u.c.

Tērpu dizainā – aksesuāru gatavošana – dizaina elementi, rotas, tekstila apdruka. Zīda apgleznošana – šalles, galvas segas, svārki, u.c.. Praktiski darboties  vides uzlabošanā. Iespēja piedalīties dažādos konkursos, uzlabot skolas vidi, ZPD. “Staro Jugla” – gaismas objekti, instalācijas no keramikas, stikla, tekstila u.c. materiāliem. Dizainera profesijas pamati, keramiķa, podnieka amata prasmes apgūšana. Mākslinieks – mākslas keramikas dizainers- iespējas profesijas izvēlē.

Dalīties: