No 23. – 27. janvārim skolotājas Baiba Vītola, Elita Račiņa un vidusskolas 12. klases skolēni – Justīne Ruša, Elizabete Olegnoviča, Laura Kovaļenko, Mārcis Pupainis, Markuss Tībergs un Eduards Kušners kopā ar skolotājiem un skolēniem no Ptujas ģimnāzijas (Slovēnija) viesojās Enriko Fermi licejā Aversā (Itālija) Erasmus+ projekta “Cilvēks nav vientuļa sala” (“No Man is An Island”) īstermiņa mobilitātes ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot sociālo mijiedarbību vidusskolas jauniešu vidū, izmantojot literatūru un teātri. Projekta nosaukums ilustrē faktu, ka mēs esam sociālas būtnes, savā ziņā atkarīgas no sociālās mijiedarbības, jo tā vieno cilvēkus, attīsta empātiju un izpratni par sabiedrības procesiem, kas ietekmē mūs visus.

Šīs mobilitātes ietvaros partnerskolā tika īstenota projekta noslēdzošā skolēnu aktivitāte – divu literāro darbu īsu, bet problemātisku ainu izspēle, izmantojot Foruma teātra metodi. Šo četru dienu laikā tika nedaudz iepazīta arī itāļu kultūra, apmeklējot ne tikai pilsētu, kurā atrodas sadarbības partneru skola, bet arī reģionāli svarīgo Neapoli un vēsturiski nozīmīgo Pompeju.

Dalīties: