No 12.-16. septembrim Rīgas Juglas vidusskolā viesojās Erasmus+ projekta “Cilvēks nav vientuļa sala” (“No Man Is an Island”) partneri no Enriko Fermi Valsts zinātniskās vidusskolas (Itālija) un Ptujas ģimnāzijas (Slovēnija).

Piecu dienu laikā paguvām izdarīt patiešām daudz. Piedalījāmies ne tikai organizācijas “Empathy Tank Baltic” pārstāvju Selīnas un Imeldes vadītajā nodarbībā par nevardarbīgās komunikācijas metodēm, bet arī aktīvi iesaistījāmies projekta virskoordinatores Aleksandras nodarbībās par literatūras tēmām un foruma teātri. Un, arī paši iejutāmies nodarbību vadītāju lomās, itāļus un slovēņus iepazīstinot ar Imantu Ziedoni un viņa daiļradi, kopīgi lasot un diskutējot par vienu no viņa epifānijām. Savukārt viesi mūs iepazīstinaja ar saviem nacionālajiem autoriem un viņu gara darbiem.

Kopā apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku un Ziedoņa muzeju Murjāņos, kas mūs pārsteidza ar interaktīvu nodarbību grupās – mēs meklējām iedvesmu, veicām dažādus uzdevumus un pat kopīgi sacerējām un lasījām dzeju. Savukārt sociālo zinību un kulturoloģijas skolotājs Ļevs Rusilo mūs un mūsu viesus iepriecināja ar brīnišķīgu ekskursiju Vecrīgā, kuras laikā izzinājām dažādus vecpilsētas noslēpumus.

Kultūru vakarā katra partneru skola prezentēja interesantus faktus par savu valsti un savas valsts tradicionālās uzkodas. Vakara gaitā Rīgas latviešu biedrības dančmeistaru kopiena “Rīgas Danči” mūs visus pamatīgi izdancināja.

Slovēņiem un itāļiem ļoti patika  Rīgā pavadītais laiks. Viņi vēlējās kaut viņiem būtu iespēja uzkavēties ilgāk. Tomēr, šī nebija mūsu pēdējā tikšanās!

Rīgas Juglas vidusskolas skolēni 2023. gada janvāra beigās dosies uz Itālijas pilsētiņu Aversu , lai piedalītos priekšpēdējā šī Erasmus+ projekta posmā un kopā ar partneriem uzstātos pašu veidotā foruma teātra priekšnesumā.

Dalīties: