Ptuja bieži vien tiek raksturota kā klusa pilsētiņa, taču, iepazīstot to plašāk, paveras dažādas iespējas brīvā laika aktivitātēm. Mums – RJV 12. un 11. klases skolēniem bija lieliska iespēja, doties Erasmus rīkotajā projektā “No Man Is An Island” uz Slovēniju no 12. līdz 16. decembrim.

Ceļš uz turieni bija ilgs, taču piedzīvojumu pilns – ar pārsēšanos no Rīgas uz Frankfurti, Zagrebu, un tālāk ar autobusu uz Ptuju. Galamērķī nonācām pēc pusnakts, un jau tad mazā, skaistā, izgaismotā pilsēta mūsos radīja interesi.

Nākamajā rītā mūs sagaidīja daži Ptujas ģimnāzijas skolēni, kuri pavadīja mūs uz skolu. Ceļā varējām apskatīt bruģētās, Ziemassvētku noskaņās izdekorētās ieliņas un neticami labi saglabājušos 13. gadsimta arhitektūru.

Pirmajā dienā skolā mūs sagaidīja ar atklāšanas ceremonijas uzvedumu, kurā tika atspoguļota daļa no Ptujas vēstures, vērtībām un tradīcijām. Pirms došanās uz  Ivana Potrča bibliotēku, ar jauniepazītajiem slovēņu skolēniem devāmies tūrē pa Ptujas ģimnāziju. Ptujas ģimnāzija ir viena no vecākajām Slovēnijas skolām un tai ir vairākkārt mainīta atrašanās vieta, šobrīd tā ir ļoti moderna, sakopta un plaša.

Otrajā dienā bija interaktīvā aktivitāte, kuru norisinājās Andrejas pavadībā, izspēlējot ,,image theatre” par sabiedrības apspiestību dažādos scenārijos. Šajā aktivitātē ikviens attīstīja savu individuālo spriestspēju par pareizo vai pareizāku rīcību, ko katrs varam sniegt, novērojot sabiedrībā.

Katra vakara noslēgumā devāmies kopīgās vakariņās ar ekstravaganto projekta koordinatori Aleksandru vai ģimnāzijas skolotāju Romanu. Vakariņas restorānos ,,Amadeus” un ,,Pomaranča” ik vakaru norisinājās jaukā atmosfērā, ar iespēju nobaudīt slovēņu tradicionālos ēdienus.

Brīvajā laikā kopā ar Ptujas skolēniem devāmies iepazīt izgaismoto pilsētu un kultūru plašāk. Baudījām ziemas priekus, dodoties kopā slidot, spēlējām kārtis, jautri pavadījām laiku vietējā kafejnīcā, apmainījāmies ar pieredzes stāstiem, pastaigājāmies un baudījām vietējās maiznīcas gardumus.

Pēdējās dienas galamērķis bija Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļana, kurā apmeklējām Slovēnijas Nacionālo bibliotēku, kuras vēsture ir 247 gadus sena. Tā joprojām ir saglabājusi savas tumšās marmora kolonnas un klasicisma perioda arhitektūras un dizaina iezīmes. Ļubļanā mums bija arī brīvais laiks, kuru varējām pavadīt, kā vēlāmies – paēst, pastaigāties, iepazīt galvaspilsētu plašāk vai to visu mēģināt apvienot. Atpakaļceļā piestājām Trojane, kur nogaršojām viņu tradicionālos virtuļus, kuri ir ne tikai garšīgi, bet arī pārsteidzoši lieli.

Pēc garās dienas Ļubļanā, atgriežoties Ptujā, bija grūti aptvert, kā šīs trīs dienas Slovēnijā kopā ar tik fantastisku kompāniju, paskrēja – ar vēja spārniem. Šī brauciena noslēgumā, mēs saņēmām sertifikātus par dalību Ptujas aktivitātēs.

Kopš ierašanās Ptujā sapratām, ka iedzīvotāji ir ļoti viesmīlīgi, sirsnīgi, draudzīgi un izpalīdzīgi.

Šī projekta brauciena ieguvumi bija – jauna, bagātinoša pieredze, kas  paplašināja mūsu redzesloku, paverot jaunas iespējas, jaunas draudzības ar jokiem un atmiņu stāstiem. Liels pārsteigums un prieks ir par to, ka ļoti satuvinājāmies ar skolēniem, un joprojām turpinām sazināties. Paldies Ptujas ģimnāzijas skolēniem, skolotājiem un arī vietējiem iedzīvotājiem par silto sagaidīšanu un mīļo uzņemšanu!

Gaidām visus (!!) ar nepacietību Rīgā! 😉

Alise, 12.c un Anete, 11.a

Dalīties: