Description

Kultūras tūrisms iespējams arī digitāli, izmantojot virtuālās realitātes platformas. Šajā mācību gadā kulturoloģijas un kultūras kursu stundās tiešsaistē Rīgas Juglas vidusskolas skolēni ir pilnveidojuši ne tikai kultūras izpratnes un vizuālizpratnes kompetences, bet arī pielietojuši gūtās zināšanas un izpratni Google Earth vidē, veidojot virtuālās mācību ekskursijas kultūras galvaspilsētās.

 

Virtuālā realitāte ļauj skolēniem pieredzēt klātbūtni tajās kultūras mantojuma vietās, kur dažādu iemeslu dēļ cilvēki netiek. Un šī mācību gada situācija arī ir tāda, ka šī alternatīva iespēja ceļot virtuāli palīdzēja skolēniem, izmantojot kulturoloģijas semināros un vebināros gūtās zināšanas un izpratni pielietot jau praksē, tādējādi domājot arī par savu ieguldījumu – ļaut visiem cilvēkiem vizuāli pētīt, gūt zināšanas un izpratni par atšķirīgajiem kultūrlaikmetu stilu arhitektūras paraugiem, kultūras mantojumu, to saglabājot un nododot tiem cilvēkiem, kuriem nav iespējas šogad ceļot, kā arī visiem tiem, kas vēlas iepazīt dažādas ievērojamās vietas, pabūt tur kaut vai virtuāli.


Neskatoties uz to, ka virtuālās realitātes iespējas tikai daļēji atspoguļo mācību ekskursiju un reālu klātbūtni apskatāmajiem objektiem, tomēr tās ar pārdomātiem metodiskajiem paņēmieniem, skolēnu aprakstiem un tiešsaistes stāstījumiem par aplūkotajiem objektiem piedāvā citādu klātesamībai līdzīgu pieredzi, kurā ikviens var nostiprināt un papildināt zināšanas, rosināt ielūkoties objektos no ārienes un ieiet iekšpusē, pastaigāties aplūkotajās pilsētās, veicināt pārrunas un sarunas par aplūkojamām kultūras mantojuma vietām.

 

Ikviens ir aicināts uz kultūras ekskursiju piedzīvošanu attālināti, pateicoties skolēnu projektu veikumam. Lai skatītu, nepieciešams ienākt, izmantojot kādu no piedāvātām saitēm un jāklikšķina kreisajā pusē poga "PRESENT" ("ПОКАЗАТЬ"). Var skatīties apkārt, var staigāt un baudīt. Lai veicas! 

 

 

 

 

Atsauksmes par vidusskolēnu virtuālām kultūras ekskursijām varat iesniegt te: https://forms.gle/RbFSdLSHtAnvzfQR6  

 

Rakstu ir sagatavojis Rīgas Juglas vidusskolas kulturoloģijas un kultūras kursu skolotājs mg.paed. Ļevs Rusilo (2020./2021. mācību gads).

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Apsveicam Rīgas Juglas vidusskolas skolēnu komandu ar panākumiem Rīgas kultūrvēstursko objektu rekonstruēšanā esporta pilotprojektā "Rīgas būvēšanas sacensības"!
16.06.2021 · From admin
RJV skolotājs Ļevs Rusilo laika periodā no 28.10.2019 līdz 1.11.2019 piedalījās starptautiskajos skolotāju kursos Čehijas galvaspilsētā Prāgā.
20.02.2020 · From Levs_R
Sadarbojoties Eiropas Parlamenta deputātei Dacei Melbārdei un Mūžizglītības un kultūras institūtam “Vitae”, ar fonda “New Direction” atbalstu darbu sāka projekts “Nākotnes līderu akadēmija”.
13.02.2020 · From admin
Rīgas Juglas vidusskolas dalība Baltijas valstu Nordplus projektā Lietuvā
31.10.2019 · From admin
Sadarbojoties ar projekta koordinatori Anitu Smelteri, skolotājs Levs Rusilo Latvijas Nacionālajā bibliotēkā vada nodarbības par Latvijas kultūras kanonu mūsu skolas 12.klašu skolēniem.
27.09.2019 · From admin
Rate
1 votes
Info
28.05.2021 (28.05.2021)
376 Views
0 Subscribers
All Articles by Levs_R
Recommend