Description
2020./2021. mācību gada skolēnu radošo darbu un pētījumu konkursa “Vēsture ap mums” laureāti saņēmuši Valsts prezidenta Egila Levita parakstītas grāmatas – Romualda Ražuka “Latvijas Tautas Fronte barikādēs” un profesora Dr. hist. Ērika Jēkabsona vadībā izdoto autoru kolektīva grāmatu “Karš un sabiedrība Latvijā 1914–1920”. 

Valsts prezidents Egils Levits augsti novērtē konkursa “Vēsture ap mums” nozīmību vēsturiskās atmiņas kopšanā un ik gadu rūpīgi izvēlētā temata aktualitāti (šī gada konkurss bija veltīts barikāžu atceres trīsdesmitgadei): “Barikādes 1991. gada janvārī bija nozīmīgs pavērsiena punkts un valstsgribas apliecinājums Latvijas ceļā uz pilnīgu neatkarības atgūšanu. Barikāžu notikumus ir jāturpina pieminēt, izzināt un saglabāt tautas vēsturiskajā atmiņā.”

E. Levits arī uzsver, ka “mērķtiecīga vēstures izpēte ļauj skolēniem dibināt personisku saikni ar notikumiem, kas risinājušies ilgi pirms viņu dzimšanas”, tāpēc augsti vērtē pedagogu iesaisti konkursā, lai skolēni gūtu padziļinātu priekšstatu par notikumiem un sabiedriskajiem procesiem, kas ir veidojuši Latvijas valsti.

Valsts prezidenta parakstītas grāmatas saņēma Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece Beatrise Silanža un skolotāja Ineta Amoliņa, Riebiņu vidusskolas skolnieces Dana Patrejeva un Agnija Jemeļjanova un skolotāja Ārija Pudule, Brocēnu vidusskolas skolnieces Roberta Laurinoviča un Demija Burlakova un skolotāja Laura Miķelsone, kā arī Rīgas Juglas vidusskolas skolnieks Artūrs Miķelsons un skolotāja Dzintra Liepiņa.

 

Saite no prezident.lv

 
Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Aicinām pieteikties vokālajam konkursam "Juglas balss 2021", kas šogad notiks attālināti.
26.02.2021 · From admin
Sveicam 12. klases skolnieci Viktoriju Lapsiņu, kas ir kļuvusi par vienu no vienpadsmit Rīgas Tehniskās universitātes vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa “Pasaule pieprasa tehniskus prātus!” finālistiem!
25.02.2020 · From admin
Aicinām pieteikties Rīgas Juglas vidusskolas skolēnus mākslinieciski vokālajam konkursam "Juglas balss". Konkurss notiks 11.martā, plkst. 18:00, Skrudalienas ielas 1 aktu zālē. Pieteikšanās pie skolotājas Žanetes Jansones līdz 1.martam.
10.02.2020 · From admin
Sveicam mūsu 9.- 12.klašu vokālo ansambli ar 1.pakāpi! Prieks par mūsu muzikālajiem jauniešiem!
08.03.2019 · From admin
9.a klases skolniece Astra Godaine ieguva 1.vietu Latvijas Okupācijas muzeja konkursa "Cilvēki- Latvijas novadu dārgumi" 2.kārtā un tika uzaicināta piedalīties konkursa noslēguma kārtā.
04.04.2018 · From Dzintra_Liepina
Rate
1 votes
Info
27.05.2021 (27.05.2021)
161 Views
0 Subscribers
All Articles by admin
Recommend
Tags