Description

Paula Būmane (12.a) bija mūsu komandas žurnāliste. Publicējam Paulas rakstu par EUROSCOLA piedzīvoto. 

Katru gadu apmēram 10000 vidusskolēniem un 1000 skolotājiem no Eiropas Savienības valstīm ir iespēja pulcēties Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā, lai piedalītos pasākumā ar nosaukumu "EUROSCOLA". Šis pasākums tiek rīkots, lai dzirdētu Eiropas jauniešu balsis, jo viņi būs tie, kas veidos nākotni. Šogad 30.janvārī  iespēja piedalīties  pasākumā bija arī mums-Rīgas Juglas vidusskolas EPVS komandai ( Agnese Caune, Evija Medvedeva, Mārcis Marks Martinsons un Lauris Pazāns no 12.b klases, Paula Būmane no 12.a, Alma Pavlovska, Sabīne Škapare, Una Volgemute no 10.a, Adrija Dubkeviča, Emīlija Eglīte, Elfa Leicane, Emīlija Strazda no 10.b klases un skolotāja Dzintra Liepiņa). Mēs devāmies ceļā uz Strasbūru kopā ar Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas komandu. Jau iepriekš bijām sagatavojušies diskutēt ar jauniešiem no citām valstīm  par tādām svarīgām tēmām kā "Vide un atjaunojamā enerģija", "Eiropas nākotne", "Jaunieši un atkarības", "Drošība un cilvēktiesības", "Migrācija un integrācija" un "Jauniešu nodarbinātība".

Diena Eiropas Parlamenta mītnē sākās ar dalīšanos grupās par katru diskutējamo tēmu un atsevišķā grupā bija žurnālisti no katras valsts (katru skolu pārstāvēja viens skolēns- žurnālists). Visi saņēma identifikācijas kartes, kurās redzams vārds, valsts, no kuras nākam un kurai darba grupai mēs piederam. Mēs visi sanācām kopā un iepazināmies viens ar otru. Tas bija ļoti jautri un aizraujoši, jo mums bija jārunā angliski, tā kā gandrīz neviens no mums nerunāja to pašu dzimto valodu kā citi dalībnieki. Mums bija neliela ekskursija pa EP ēku. Pēc tam mēs visi nonācām plenārsēžu zālē. Sajūta, ka sēdēju tajās pašās vietās, kur politiķi, kuri pieņem svarīgus lēmumus, bija ļoti interesanta un aizraujoša. Tad katras valsts pārstāvji prezentēja savu skolu, pilsētu un valsti. Prezentācijas bija unikālas, un katra koncentrēta uz dažādām lietām un vērtībām. Latviju un abas mūsu skolas prezentēja Alma no RJV un Viktorija no ATV. Jau iepriekš bijām uz Eiropas Parlamentu nosūtījuši foto kolāžu, kura tika izmantota šajā prezentācijā. Šajā laikā notika arī video tiešraide ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Maireadu McGuinnessu (Īrija). Viņa runāja par savu darbu Eiropas Parlamentā un sanāksmēs pārrunātajiem jautājumiem, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem.

Pēc tam mums bija pusdienas un spēlējām "Eurogame". Mums vajadzēja sadalīties 4 cilvēku grupās no dažādām valstīm un atbildēt uz jautājumiem visās valodās, kurās runā Eiropas Savienībā. Šī aktivitāte lika mums sarunāties savā starpā, un mums bija iespēja jokot un labi pavadīt laiku. Kad paēdām pusdienas, katra darba grupa (komiteja) tika nosūtīta uz atsevišķām sanāksmju telpām, kur notika diskusijas par tēmām. Katra grupa, kurā bija apmēram 80 skolēni, nobalsoja par vienu vadītāju un vienu vadītāja vietnieku, kuri pārstāvēs savu tēmu plenārsēžu zālē. Katras komitejas dalībnieki tika sadalīti 10 cilvēku grupās no katras valsts, kur viņiem bija jānāk klajā ar ierosinājumu un problēmas risinājumu, kas minēts diskusijas sākumā. Žurnālistiem bija preses konference un diskusija ar Eiropas Parlamenta sadarbības biroja Strasbūrā vadītāju Luisu Martinezu-Guillu, kā arī jābalso par labāko Instagram bildi, kura tika uzņemta īpaši paredzētā vietā. Pēc tam žurnālistiem bija jāveic intervijas savā starpā. Vēlāk bija iespēja redzēt "Vide un atjaunojamie enerģijas avoti" un "Eiropas nākotne" komitejas darbībā. Interesanti bija redzēt, kā viņi visi aktīvi piedalās, un cik organizētas bija diskusijas.

Kad komiteju sanāksmes bija beigušās, visi atkal sanāca plenārsēžu zālē, lai  katra komiteja prezentētu galīgos lēmumus un atbildētu uz jautājumiem. Bija ļoti interesanti redzēt visus atšķirīgos komiteju viedokļus un risinājumus. Bija iespēja uzdot jautājumus pēc katras prezentācijas un pēc tam nobalsot, vai piekrītam, nepiekrītam vai nav viedokļa par viņu piedāvātajām idejām.

Evijai Medvedevai no 12.b klases tika tas gods pārstāvēt savas komitejas tēmu "Vide un atjaunojamā enerģija" lielajā plenārsēžu zālē visu skolēnu, skolotāju un Eiropas Parlamenta darbinieku priekšā. Diena noslēdzās ar "Eurogame" finālu, kur 4 labākās komandas atbildēja uz 4 vispārīgo zināšanu jautājumiem un katra atbildēja uz vienu muzikālu jautājumu, kurā varēja nobalsot arī visi plenārsēžu zālē sēdošie. Uzvarējušie komandas dalībnieki tika apbalvoti ar medaļu, un Instagram konkursa uzvarētājs tika apbalvots ar fotoalbumu.

Diena noslēdzās ar Karogu ceremoniju- visu ES valstu karogu svinīgu ienešanu, kamēr atskaņoja ES himnu.

Kopumā pēc sarunām ar vienaudžiem mēs visi kopā nolēmām, ka šī ir neaizmirstama pieredze. Diena bija pozitīvu emociju un informācijas piepildīta, un mēs visi lieliski pavadījām laiku, ieguvām draugus no dažādām valstīm un iztēlojāmies sevi kā daļu no Eiropas Parlamentā strādājošajiem politiķiem.

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
7., 8. un 9.maijā ikvienam iespējams piedalīties tiešsaistes Eiropas eksāmenā Tas notiek no 7.maija plkst.8:00 līdz 9.maija plkst.21:00
07.05.2020 · From Dzintra_Liepina
RJV EPVS dalībnieki 1.novembrī piedalījās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas seminārā LU Zinātņu Mājā
06.11.2019 · From Dzintra_Liepina
Rate
1 votes
Info
13.02.2020 (13.02.2020)
333 Views
0 Subscribers
All Articles by Dzintra_Liepina
Recommend