Description

Šajā mācību gadā Rīgas Juglas vidusskolā ir veiksmīgi uzsākta Eiropas Savienības programmas Erasmus+ projekta “Personiskā līderība. Līderis manī” realizācija. Projekta mērķis ir veicināt pedagogu un skolēnu motivāciju iesaistīties skolas dzīvē un risināt mācību un audzināšanas problēmas. Projekta plānotais rezultāts ir izdota rokasgrāmata vidusskolām, kurā dalībnieki dalīsies pieredzē par programmas „Līderis manī“ ieviešanu skolā un tās nozīmi.

Šī projekta ietvaros mūsu skola sadarbojas ar izglītības iestādēm no vēl 4 Eiropas valstīm - Beļģijas, Grieķijas, Slovēnijas un Itālijas. Projektā ir iesaistīts arī uzņēmums “Marcel Koning producties” no Nīderlandes un tā vadītājs Marsels Konings, kurš ir Franklin Covey oficiālais pārstāvis un atbalsta izglītības iestādes Eiropā, Āfrikā un Vidējos Austrumos.

Starptautiskā projekta gaitā jau ir notikušas divas projekta dalībnieku tikšanās: 2018.gada oktobrī Beļģijā, Maldegemā tika organizēta dalībskolu projekta koordinatoru un skolu administrācijas pārstāvju tikšanās, kur Rīgas Juglas vidusskolu pārstāvēja projekta koordinatore RJV Dzintra Liepiņa un skolas direktore Aija Melle, otra tikšanās notika 2018.gada novembrī “Marcel Koning producties” centrā Hāgā, Nīderlandē, kur programmas “Līderis manī” apmācībās mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Ieva Kalniņa, Lūcija Bērziņa un Ginta Pleša.

Pagājušajā nedēļā Rīgas Juglas vidusskola organizēja projekta dalībnieku vizīti Latvijā. Mūsu skolā viesojās 11 pedagogi un 10 skolēni no mūsu Eiropas partnerskolām.

Viesi Rīgā ieradās trešdien, 23.janvārī. Šajā dienā projekta dalībniekiem, kuri starptautiskajās aktivitātēs piedalījās pirmo reizi, bija iespēja savstarpēji iepazīties, apskatīt Vecrīgu un satikties ar skolēnu viesģimenēm.

Ceturtdienā viesi iepazinās ar RJV - vēroja prezentāciju, piedalījās mūsu skolēnu vadītā ekskursijā pa skolu, kā arī guva ieskatu Latvijas izglītības sistēmā un iepazinās ar programmas “Līderis manī”  darbību Rīgas Juglas vidusskolā. Šajā dienā notika arī intensīvs mācību process - viesi un mājinieki piedalījās nodarbībās par programmu “Līderis manī”, kuras vadīja Franklin Covey pārstāvis Latvijā, Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” vadītājs Rolands Ozols un RJV skolotāja, VITAE lektore Ieva Kalniņa.

Piektdiena, 25.janvāris tika veltīts stundu vērošanai Rīgas Juglas vidusskolā, ārzemju skolēniem bija iespēja tikties ar RJV Skolēnu domi, bet pēcpusdienā projekta dalībnieki iepazīstināja pārējos ar savu valsti un tradīcijām valodu un kultūru pēcpusdienā, kuras laikā ne tikai uzzinājām, ko dažādu valstu iedzīvotāji domā paši par sevi, bet arī dejojām grieķu sirtaki un iemācījām viesiem latviešu “Tūdaliņ, Tāgadiņ”.

Sestdien, 26.janvārī mūsu viesiem bijām sarūpējuši iespēju iegūt plašāku priekšstatu par Latviju, apmeklējot Siguldas bobsleja trasi, paviesojoties vienā no mazajām Latvijas skolām- Drabešu pamatskolā, kā arī spēlējot latviešu tautas mūzikas instrumentus un iepazīstot senos arodus Drabešu Amatu mājā. Viesi uzzināja Latvijas karoga stāstu Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, bet, atvadoties no Latvijas, sev līdzi aizveda ne tikai jaunas zināšanas un idejas, patīkamas un jautras atmiņas par kopā pavadīto laiku, bet arī pašu izkaltu piemiņu no Baltu rotu darbnīcas, kas atgādinās- Latvijā ir draugi, kuri vienmēr gaida ciemos!

Esam pateicīgi visiem, kuri iesaistījās projekta vizītes organizēšanā un norisē: skolēniem, skolotājiem, vecākiem viesģimenēs un mūsu ārpusskolas sadarbības partneriem. Ievērojot vienu no līderības paradumiem- sadarbību, mums visiem kopā izdevās projekta Latvijas vizītes dienas padarīt neaizmirstamas un pieredzes bagātas. Paldies!

Turpmākā projekta vizīte gaidāma 2019.gada maijā Sicīlijā, Itālijā, kurā piedalīsies 2 skolotāji no katras dalībskolas un 2 skolēni, tai sekos vizīte 2020.gada aprīlī Atēnās, Grieķijā, bet 2020.gada septembrī starptautisko projektu noslēgs koordinatoru sanāksme Slovēnijā.

Informāciju par projektu meklējiet arī skolas mājas lapā www.rjv.lv sadaļā “Projekti”.

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Pārmaiņu procesa izglītībā "Līderis manī" Pasākums vecākiem "Seši praktiski rīki sev un savai ģimenei" 29.aprīlī no plkst. 18:00 - 20:00
16.04.2021 · From admin
Erasmus + projekta ietvaros Rīgas Juglas vidusskolas komanda laikā no 8. - 12.maijam visojās Adria Ballatore licejā Sicīlijā, lai smeltos iedvesmu un apmainītos ar idejām saistībā ar programmu "Līderis manī".
20.05.2019 · From admin
Rate
1 votes
Info
31.01.2019 (31.01.2019)
697 Views
0 Subscribers
All Articles by admin
Recommend