Description

Tuvojas 9.maijs -Eiropas diena. Pirms 70 gadiem 1950.gada 9.maijā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans teica vēsturisku runu, kurā aicināja Eiropas valstis sadarboties, lai novērstu karus nākotnē. Šo priekšlikumu uzskata par tagadējās Eiropas Savienības idejas pirmsākumu. Šogad mums nav iespēja atzīmēt Eiropas dienu ar plašiem pasākumiem, taču ir iespējams to izbaudīt virtuāli:https://esmaja.lv/lv/aktualitates/aicinam-svinet-eiropas-dienu-pasakumi-un-projekti   

Mūsu EPVS komandai šajā mācību gadā bija lieliska iespēja- piedalīties Euroscola programmā Eiropas Parlamentā Strasbūrā, tikties ar vienaudžiem no citām ES valstīm, stāstīt par Latviju, savu skolu, diskutēt par ES nākotni.

Arī šogad notiek par tradīciju kļuvušais Eiropas eksāmens, kurā varam pārbaudīt zināšanas par Eiropas Savienību, sacensties ar citiem un arī iegūt jaukas balvas. 

Eiropas eksāmena dalībnieks izvēlas savu vecuma grupu (5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola) vai grūtības pakāpi (pieaugušajiem) un piedalās individuāli. Eksāmenā ir 20 jautājumi un pēc atbilžu iesniegšanas dalībnieks e-pastā saņem apliecinājumu par dalību, uzzina iegūto punktu skaitu. Saite uz eksāmena sākumu: https://eksamens.eu/#sakums

RJV Eiropas Parlamenta vēstnieki aicina: piedalīsimies Eiropas eksāmenā un svinēsim Eiropas dienu!

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
EPVS komanda 27.janvārī izbrauca uz Strasbūru, kur piedalījās EUROSCOLA dienā, Rīgā grupa atgriezās 3.februārī. Mūsu skolēni veiksmīgi prezentēja skolu, piedalījās EP darba simulācijā, diskutēja 6 darba grupās.
13.02.2020 · From Dzintra_Liepina
RJV EPVS dalībnieki 1.novembrī piedalījās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas seminārā LU Zinātņu Mājā
06.11.2019 · From Dzintra_Liepina
Rīgas Juglas vidusskolā Eiropas diena ļāva jo vairāk izjust mūsu piederību Eiropai un to, ka neiespējamu lietu gandrīz nav!
13.05.2019 · From admin
Rate
0 votes
Info
07.05.2020 (07.05.2020)
282 Views
0 Subscribers
All Articles by Dzintra_Liepina
Recommend