Mūsu skola ir viena no astoņām Latvijas skolām, kurās tiek aprobēts projekts „Latvijas skolas soma”, kas iecerēts kā viena no lielākajām dāvanām Latvijas skolēniem valsts simto dzimšanas dienu sagaidot.
Pilotprojekta aktivitāšu īstenošanai 2016./2017.m.g. 1. semestrī saņēmām no Kultūras ministrijas (KM) finansiālu atbalstu 2000 euro apmērā, kas tiek izmantots pilotprojektā iekļauto pasākumu biļešu iegādei un transporta izmaksu segšanai.
Projekta „Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti. Projekta darbības saturiski aptver:
Latvijas Zinātnes centru apvienība piedāvā inovatīvus produktus, ar kuriem veikt interaktīvus eksperimentus ar ūdeni, gaisu un uguni, tāpēc arī Rīgas Juglas vidusskolas 5. klašu skolēni iejutās jauno Latvijas zinātnieku lomā un novembrī devās uz zinātkāres centru “Zinoo”, lai klātienē vērotu aizraujošus eksperimentu priekšnesumus. Skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par zināmu vielu neparastajām īpašībām, kā arī vērot eksperimentus ar aukstām gāzēm un pat ugunīgus sprādzienus. Tāpat skolēni varēja arī paši iejusties zinātnieku lomā un demonstrēt pārējiem dažādus eksperimentus ar sauso ledu, šķidro slāpekli un ogļskābo gāzi. Jaunie 5. klašu pētnieki atzina, ka priekšnesumi bijuši aizraujoši un ar nepacietību vēlas apgūt vairāk dabaszinības, lai, kad izaugs lieli, varētu paši izdomāt savus eksperimentus un radītu jaunus atklājumus Latvijas zinātnē!
Decembrī 7.klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz vecāko botānisko dārzu Latvijā - Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, lai iegūtu padziļinātu izpratni par augu uzbūvi, vairošanos, izplatīšanos, daudzveidību un sistemātiku. Gida pavadībā skolēni iepazina dažādām klimata joslām raksturīgos augus un to pielāgojumus. LU botāniskajā dārzā ir apskatāmi arī Latvijas selekcijas darba rezultāti- īpašas šķirnes, kuras piemērotas tikai mūsu vietējiem klimatiskajiem apstākļiem. Atsauksmēs par ekskursiju skolēni min: “Tas bija apbrīnojami skaisti! Visvairāk man patika kaktusi!”, “Dzīvē augi izskatās daudz iespaidīgāki nekā grāmatās!”, “Nezināju, ka augi var būt arī interesanti!”.
25. novembrī projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 9.-12. klašu skolēni varēja vērot un līdzpārdzīvot stāstam - dokumentālajai esejai „Kafeja ar Cimdu Jetiņu”. Pieteikumā par izrādi mākslinieki saka tā:
"Mūsu izrāde ir Latvijas kultūrtelpā nebijis notikums – dokumentālās piezīmēs un dzīvesstāstā balstīta kustību, vārdu un skaņu eseja par realitātē fiziski nekustīgu sievieti, mākslinieci, cimdu adītāju, filosofi – Jetti Užāni, tautā sauktu par Cimdu Jetiņu.
Izrādes radošā grupa satikās nejauši, ja mēs ticam nejaušībām, bet varbūt likumsakarīgi, ja ticam liktenim, jo katrs esam izgājuši savu sāpīgu dvēseles atmošanās ceļu:
Elīna Apsīte – meitene, kas izaugusi Jetes domu paspārnē un kurai tika uzticēts Jetes radošais mantojums. Savpata horeogrāfem un laikmetīgās dejas dejotāja Lilija Lipora.
Aktieris, pats sava ceļa gājējs Edgars Lipors. Mūziķe, skaņu telpas radītāja Maija Švedenberga. Producente, līdzdarbīgā radošajā procesā – Inese Grīnvalde."
4.klašu skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros novembrī apmeklēja Latvijas Nacionālo operu. Skolēni iepazinās ar LNO vēsturi, varēja ielūkoties dažādās vietās- pabūt uz skatuves, aizkulisēs, prezidentā ložā, kur ikdienā skatītājiem nav iespējams nokļūt. Skolēni uzzināja, cik daudz un dažādu profesijas pārstāvju strādā operā, lai līdz skatītājiem nonāktu gatava izrāde- komponists, libretists, režisors, mākslinieki- orķestris, dziedātāji, dejotāji, horeogrāfs, skatuves strādnieki, gaismotāji, scenogrāfs, izrādes vadītājs, šuvēji, grimētāji u.c. Skolēnus iepazīstināja ar Latvijā un pasaulē slaveniem māksliniekiem- Māri Liepu, Mihailu Barišņikovu, Elīnu Garanču u.c.
Skolēniem ļoti patika ekskursija, viņi uzdeva daudzus jautājumus. Daudzi no viņiem iepriekš nebija bijuši operā. Skolēni iepazina vēl vienu kultūras objektu Latvijā un papildināja zināšanas par mūzikas daudzveidību.
3.novembrī 9.klases devās tradicionālajā mācību ekskursijā uz I pasaules kara vietām Tīreļpurvā. Vispirms skolēni apmeklēja Antiņu kapsēta, kur apglabāti Ziemassvētku kaujās kritušie latviešu strēlnieki, apskatīja ierakumus un netālu esošās rekonstruētās latviešu strēlnieku zemnīcas. Tālāk ceļš veda uz Ložmetējkalnu. No Ložmetējkalna sākās pārgājiens pāri purvam uz "Mangaļu" mājām - Ziemassvētku kauju muzeju. Šī ekskursija daļēji tika sponsorēta no projekta "Latvijas skolas soma" līdzekļiem.