Description

“Ja gribi mainīt citus vai kaut ko, sāc ar sevi pašu, uzlabo!” – šādu atziņu Rīgas Juglas vidusskolas kulturoloģijas un sociālo zinību skolotājs Ļevs Rusilo bija publicējis sociālajos tīklos Erasmus+ starptautiskā treniņu kursa “Developing Skills for the Inclusion”, kas notika no 14.-21.janvārim Toskānas reģiona pilsētā Montekatīni-Terme, Itālijā. Skolotājs stāsta par savu pieredzi Itālijā.

Tā kā es vēl esmu kategorijā “jaunietis” un man ir vien 24-25 gadi, un esmu skolotājs pēc profesijas un sirdslietas, tad šis kurss man bija jo vairāk saistošs un devis atspērienu jaunām idejām, ko var realizēt stundās, citos projektos, radošās aktivitātēs, pasākumos, kā arī nākotnē iespējamā jaunā izaicinājumā klases audzināšanā.

Erasmus+ kurss devis man lielu izaugsmes pamatu un radošas metodes sociālā iekļaušanās, paplašināja redzesloku par starptautisko pieredzi, jaunus 27 draugus un kolēģus gandrīz no visas pasaules - Spānijā, Čehijā, Itālijā, Francijā, Lietuvā, Grieķijā, Portugālē. Šādi starptautiskie kursi noderīgi jauniešu līderiem, pedagogiem un pašiem jauniešiem, jo pievienotā vērtība ir dzīvā saskarsme ar dažādiem cilvēkiem no visas pasaules, svešvalodu apguve, angļu valodas lietošana un uzlabošana, tāpat arī kultūras studijas reālajā vidē saskarsmē un kultūras mantojuma iepazīšanā brīvajā laikā pēc pašu vēlmes.

Projekta laikā tika izkoptas prasmes respektēt katra cilvēka vērtības, izpratne par dažādu valstu problēmām un pieredzi to risināšanā saistībā ar marģinalizāciju un iekļaušanos, izpratne par iekļaušanos visos līmeņos un Erasmus+ metodoloģijas apguve sociālo prasmju attīstīšanā jauniešos, starpkultūru dialogs dažādības izpratnē, sadarbība starp dažādu nevalstisku organizāciju partneriem, konkrētas metodes mūžizglītības kompetenču attīstīšanai un sociālā dialoga veicināšanai.

Šī bija mana pirmā reize, kad lidoju ar lidmašīnu un viesojos Itālijā. Lielu iespaidu guvu no itāļu dzīvesveida. Kursa starpbrīža laikā, kad varēja padzerties kafiju ar cepumiem, izdomāju iegādāties pastkartītes tuvākā bodītē, taču, iznākot no viesnīcas, kur notika kurss, mani sagaidīja klusums un harmonija ielās tāda parasti šeit Montekatīnī ir no rītiem, taču cita aiz citas bodītes bija ciet. Uz durvīm lapas – “strādājam no plkst.8.00 līdz plkst.13.00, tad no 16.00 līdz plkst.19.00”. Visa pilsēta un cilvēki bauda šo brīvo laiku sev, atgūst enerģiju otrai dienas pusei. Taču ne mēs. Mēs strādājām pēc pusstundas starpbrīža. Un tas bija aizraujoši. Cilvēki ir dažādi un tas bija vērtīgi – iepazīt, sarunāties, dalīties pieredzē, mācīties kopā un būt. Paldies ikkatram no viņiem. Īpaši treneriem – Andželikai Perrai (Angelica Perra) un Elidei Sandrin (Elide Sandrin). Paldies nevalstiskai organizācijai “Donum Animus”, kas atbalstīja manu dalību kursā un palīdzējusi nosūtīt mani Erasmus+. Paldies manai skolai par iespēju mācīties starptautiskā mērogā!

Plašāk par projektu un apgūtām aktivitātēm lasiet šeit:

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Rīgas Juglas vidusskolā 13.septembrī notika vērienīgākais gada ieskaņas pasākums – EKO nakts. Sīkāk lasiet rakstā...
19.09.2019 · From Levs_R
Atskats uz Dānijā īstenoto starptautisko jauniešu apmaiņu “YOUNGSTERS, A BRIDGE FOR A BETTER EUROPE” (“Jaunieši - tilts labākai Eiropai”) no 2019.gada 25.jūlija līdz 3.augustam.
13.08.2019 · From Levs_R
Kulturoloģijas projekta ietvaros, 12. klašu skolnieces Elīna, Keita, Elvita un Simona veidoja blogu ar nosaukumu „Kultūras Elpa”, kurā meitenes dalās ar saviem iespaidiem par dažādiem kultūras pasākumiem- teātra izrādēm, koncertiem, izstādēm u.c.
14.05.2019 · From Levs_R
RJV 8. maijā ciemojās 26 astoto klašu skolēni un 4 skolotāji no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas. Tradicionāli šāds sadraudzības apmaiņas projekts starp Latvijas skolām notiek jau vairākus gadus.
08.05.2019 · From edgarsg
12.klases skolniece Elizabete Laura Možeika piedalījās Erasmus+ starptautiskajās apmācībās “Compassion in Action”, kas norisinājās no 22. līdz 30.janvārim Austrijā.
17.02.2019 · From Levs_R
Rate
2 votes
Info
04.02.2019 (04.02.2019)
258 Views
0 Subscribers
All Articles by Levs_R
Recommend