Description

Laikā no 7. līdz 9.martam RJV komanda 5 skolēnu sastāvā (Evija Medvedeva, Viktorija Lapsiņa, Gustavs Kaupers, Lauris Pazāns (10.b klase) un Kalvis Bērziņš (11.a klase)) un skolotājas Silvija Kreile un Dzintra Liepiņa viesojās RJV partnerskolā Tartu Tammes ģimnāzijā (Igaunijā), kur piedalījās zinātnes konkursā, apmeklēja mācību stundas, tikās ar skolēniem un skolotājiem, kā arī plānoja turpmāko abu skolu sadarbību.Kolēģi Tartu Tammes ģimnāzijā bija sagatavojuši interesantu programmu, uzņemot pie sevis viesos ne tikai mūs, bet arī ciemiņus no Somijas un Dienvidigaunijas skolām. 7.marta vakarā ģimnāzijas telpās notika draudzības vakars, kura gaitā mūsu skolēniem bija iespēja ne tikai iepazīties un sadraudzēties ar vienaudžiem no Igaunijas un Somijas, apskatīt ģimnāzijas gaumīgi un lietišķi iekārtoto ēku,  bet arī iemācīties igauņu tautas deju. 8.martā piedalījāmies fizikas, ķīmijas, drāmas un vēstures stundās, bet pēc tam mūsu komanda sacentās ar 12 citām Tartu Tammes ģimnāzijas jau trešo gadu organizētajā zinātnes konkursā, kurā bija nepieciešamas gan ķīmijas, fizikas, matemātikas un vēstures zināšanas, gan arī atjautība. Mūsējie startēja godam. Pēc konkursa apmeklējām jauno Igaunijas Nacionālo Vēstures muzeju, kurš atrodas Tartu. Muzejs pārsteidza ar plašumu un interaktīvo ekspozīciju. 9.martā pamatīgāk iepazinām Tartu vēsturisko centru un devāmies atpakaļceļā uz Rīgu. Šī vizīte deva daudz ierosmes pārdomām par mūsu mācību darbu un skolas vidi. Drīzumā sāksim gatavoties igauņu draugu uzņemšanai ciemos mūsu skolā.

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
0 votes
Info
11.03.2018 (11.03.2018)
379 Views
0 Subscribers
All Articles by Dzintra_Liepina
Recommend