Description

Mūsu skolēni – Nākotnes līderu akadēmijas dalībnieki

Sadarbojoties Eiropas Parlamenta deputātei Dacei Melbārdei un Mūžizglītības un kultūras institūtam “Vitae”, ar fonda “New Direction” atbalstu darbu sāka projekts “Nākotnes līderu akadēmija”. No 7. līdz 9. februārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Rīgas Juglas vidusskolā kopā strādāja 12 Latvijas skolu komandas, lai domātu un runātu par jaunatnes lomu Eiropas Savienības pārmaiņu procesos, tehnoloģiju ietekmi uz jauniešu atšķirīgajām domāšanas prasmēm, jaunatnes lomu līderības prasmju attīstībā, personisko līderību un lēmumu pieņemšanas procesiem Eiropas Savienībā.

Konferencē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un pirmajā domnīcā “Dezinformācija un informācijas telpas drošība” mūsu skolu pārstāvēja 10.d klases skolēni Linards Ābelītis, Anete Blumberga, Laura Leimane un Ernests Pētersons. Sestdienas domnīcā viņi organizēja diskusijas, debates un infoorientēšanos pa Juglu. Šī gada laikā savas domnīcas rīkos arī pārējo skolu komandu jaunieši.

Konferences ietvaros skolā viesojās Zviedrijas jaunie politiķi Zviedrijas parlamenta deputāts Tobiass Andersons (Tobias Anderson), Stokholmas pilsētas deputāts, jauniešu līderis Gabriels Krons (Gabriel Kroon), kā arī “FranklinCovey Education” Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionālais direktors, jauniešu līderības prasmju attīstības programmu eksperts Marsels Konings (Marcel Koning).

Sestdien par interneta drošības un medijpratības jautājumiem ar jauniešiem runāja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un medijpratības eksperte, Latvijas Universitātes lektore Klinta Ločmele. Vakarā jaunieši tikās ar mūziķiem Shipsi un Miķeli Putniņu, bet svētdien apguva iemaņas projektu sagatavošanā un vasaras foruma saturiskajā izstrādē.

Paldies pasākuma fotogrāfiem Annai Kapaņinai, Mārcim Vaivaram, Robertam Valdīšanam un viņu skolotājai, fotogrāfei Inesei Kalniņai!

Paldies par atbalstu skolotājiem Vladislavam Klepikovam, Airai Brokai un Ievai Kalniņai! Prieks sadarboties arī ar mūsu skolas absolventēm Lindu Loci un Lindu Bērziņu!

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
RJV skolotājs Ļevs Rusilo laika periodā no 28.10.2019 līdz 1.11.2019 piedalījās starptautiskajos skolotāju kursos Čehijas galvaspilsētā Prāgā.
20.02.2020 · From Levs_R
Rīgas Juglas vidusskolas dalība Baltijas valstu Nordplus projektā Lietuvā
31.10.2019 · From admin
Rate
1 votes
Info
13.02.2020 (13.02.2020)
105 Views
0 Subscribers
All Articles by admin
Recommend
Tags