Apraksts

Kas ir Māksla? Uz šo jautājumu var rast vairākas atbildes. Un katrai no tām būs sava jēga, kas izriet no katra cilvēka subjektīvās pieredzes. Lai rastu vietu šim un citiem jautājumiem, kas ir mācību procesa sastāvdaļā, pirmo tikšanās reizi ar laikmetīgo mākslu uzsākuši 12.b klases skolēni (klases audzinātāja Inga Šļakota) skolotāja Ļeva Rusilo vadībā.

Mācību ekskursijas mērķis bija iepazīt ekskursijā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 9“ norisi, integrēti apgūstot kulturoloģijas mācību priekšmeta satura tēmas – kultūra kā process un kā dialogs, cilvēks kā kultūras subjekts un objekts.

Vai, izvairoties no cilvēka centrālās lomas mācīšanās procesos, jūtot līdzi un izprotot citas būtnes, ir iespējams izveidot vienotāku izpratni par pasauli? Mēs dzīvojam laikā, kurā pasaule tiek interpretēta, izmantojot populismu un konservatīvu nacionālismu, un notiek neapdomīga dabas izmantošana, tāpēc Survival Kit 9 būs vērsts uz jaunas pieredzes un maņu apzināšanu, uzsverot citus pasaules uztveres un mācīšanās veidus,” stāsta festivāla kuratoru komanda Solvita Krese, Inga Lāce un Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist). (sk.tiešsaisti: http://www.survivalkit.lv/lv/par-survival-kit/ (sk. 21.09.2017))

Skolēni uzdeva jautājumus pēc kultūršoka, kad tika salauzti skolēnu iepriekšēji stereotipi, ka mākslai jābūt akadēmiskai glezniecībai. Skolēni ļoti novērtēja festivāla darbinieču atsaucību un stāstījumu par apskatāmajiem objektiem. Galvenā doma mākslas festivālā bija par mācīšanos no dabas, ko mēs - cilvēki varam mācīties ne tikai viens no otra, bet no pašas dabas, no kuras esam nākuši un kuru mēs veidojam - kultūrā. Radās daudz pārdomu, kuri sekmējušies izpratnē jau nākamajā mācību ekskursijā uz Tallinas KUMU mākslas muzeju. Kā veicās Tallinā? Lasiet nākamajā rakstā! Uz tikšanos! :)

Foto
Komentāri
Kārtot pēc: 
Parādīt pa:
 
  • Komentāru pagaidām nav
Saistītie notikumi
21.septembrī vidusskolas radošās klases skolēni jēgpilni izzināja 19.gadsimta kultūru, pētot tās izpausmes formas Mākslas muzejā "Rīgas Birža" skolotāja Ļeva Rusilo sagatavotajā interaktīvajā nodarbībā, kuras mērķis bija padziļināti iepazīties ar romantisma virziena ietekmi uz Eiropas mantojumu.
24.09.2018 · no Levs_R
Šī gada 4.-6.maijā Viļņā un Trakai notika vērienīgākais kultūras projekts – pavasara ekskursija “Eiropas Jeruzaleme”, ko realizējusi 12.a klases skolniece Dana Daugaviete kulturoloģijas mācību priekšmeta ietvaros. Projekts tapis starpdisciplināri.
24.05.2018 · no Levs_R
Šī gada 10.maijā Rīgas Juglas vidusskolēni tikās ar viesiem no Taivānas vēstniecības - Taipejas Misijas diplomātiem. Tikšanās noritējusi starpdisciplinārā formātā, ar tādām Austrumu kultūras vērtībām kā izglītība, ģimene, kultūra.
10.05.2018 · no Levs_R
Apskati sirdij tuvās Latvijas vietas un izbaudi to burvību, meklē piedzīvojumus un krāj mirkļus, nevis lietas.
03.05.2018 · no skolenu-dome
13.aprīlī 11.a klases radošās klases skolēni kulturoloģijas nodarbībā pētīja Rīgas Doma baznīcas kultūrvēsturisku mantojumu klātienē.
13.04.2018 · no Levs_R
Vērtēt
1 votes
Info
21.09.2017 (21.09.2017)
452 Sktījumi
0 Abonementi
Latvia, Latvia
Visi notikumi pēc Levs_R
Ieteikt