Description

 

Septiņi Rīgas Juglas vidusskolas skolēni no 8.klasēm atsaucās latviešu valodas un literatūras skolotājas Līgas Sudares aicinājumam sestdienas, 14. septembra, rītā kopīgi doties Ceļojumā ar dzejniekiem, kas ir viens no tradicionālākajiem Dzejas dienu pasākumiem. Šogad desmit dzejnieki – Eduards Aivars, Inga Pizāne, Inga Gaile, Krišjānis Zeļģis, Semjons Haņins, Henriks Eliass Zēgners, Toms Treibergs, Arvis Viguls, Marija Luīze Meļķe, Pēteris Draguns – kopā ar klausītājiem izstaigāja Ziepniekkalnu, nonākot dažādās vietās, kas parastam garāmgājējam visbiežāk paliktu nepamanītas. Ceļojumā devās Dagnis Timofejevs, Deniss Petrovs un Artis Stūrītis no 8.b klases, kā arī Samanta Mona Veigule, Dans Eināts, Ernests Brīvmanis un Ivars Mareks Zaļkalns no 8.c klases. Neskatoties uz to, ka Jugla no Ziepniekkalna ir diezgan tālu un pastaigas laikā ar kājām nācās nostaigāt savus astoņus deviņus kilometrus, visi skolēni atzina, ka pasākums bija tiešām interesants. Viedokļi par dzejniekiem un viņu darbiem, protams, ir atšķirīgi, taču visi bija vienisprātis, ka te dzirdētais un redzētais noteikti iedvesmoja apmeklēt kādu dzejas pasākumu arī nākotnē. Lūk, dažas atsauksmes no skolēniem!

 

Samanta Mona Veigule, 8.c klase

Ceļojumā ar dzejniekiem bija sastopami daudzi talantīgi cilvēki. Maršruta izvēle bija ļoti interesanta, bet arī piemērota katra dzejnieka runai. Izvēlētās vietas deva īpašu noskaņu un atmosfēru. Man vislabāk patika Semjona Haiņina dzeja un runa, jo balss tembrs bija zems un nomierinošs, mēs ar draugu runājām, ka būtu gatavi viņam maksāt tikai par to, ka viņš runā. Prātā palikuši arī Eduards Aivars, Inga Pizāne, Pēteris Draguns un Arvis Viguls. Katrs no tiem izcēlās ar kaut ko savu, piemēram, kāds centās atbildēt un daudziem dzīves jautājumiem, daži, šķiet, runājot neatradās mūsu pasaulē. Kopumā pasākums patiktu ne tikai cilvēkiem, kuri interesējas ar dzeju, bet arī personām, kurus dzeja atstāj vienaldzīgus, vai arī tiem, kuriem vienkārši patīk pastaigāties. Ceru, ka nākamgad gājienam pievienosies daudz jaunu cilvēku!

Ernests Brīvmanis, 8.c klase

Paldies par aicinājumu piedalīties Dzejas dienu pasākumā Ziepniekkalnā. Es līdz šim nebiju iedomājies, ka šī mikrorajona vide ir piemērota radošām izpausmēm. Biju patīkami pārsteigts.
01 - Eduards Aivars. Viņa izpildījums bija garlaicīgs, bet mana mamma ir liela viņa fane, tāpēc es esmu informēts par šī kunga eksistenci.
02 - Inga Pizāne. Ļoti atgādināja kaķu sievieti no Simpsoniem ar savu mammas džemperi, kamēr viņas dzeja bija depresīva un gandrīz neatstāja nekādu paliekošu efektu uz mani.
03 -  Inga Gaile. Viņas dzeja izklausās pēc ierakstiem viņas privātajā dienasgrāmatā, ja man patiktu lasīt mājsaimnieču blogus, tad es iegādātos viņas dzejas krājumu.
04 - Krišjānis Zeļģis. Uz Zeļģa autorvakaru biju arī pagājušā gada Dzejas dienās. Viņš viens pats ir pārliecinošāks nekā pērn komplektā ar komponistu Platonu Buravicki. Viņa dzeja bija mūsdienīga, kur neliels nopelns varētu pienākties manai omei, kura bija Krišjāņa literatūras skolotāja.
05 - Semjons Haņins. Kaut es arī ļoti minimāli pārvaldu krievu valodu, viņš bija pats iespaidīgākais no visiem dzejniekiem. Man patika, ka viņš runāja ar izteiksmi un publiski spēja pasniegt savu dzeju pārliecinoši.
06 - Henrikss Eliass Zēgners. Interesanta personība un pieeja dzejai. Ir neparasti, ka viņš izmanto necenzētu leksiku. Vairāk šķiet, ka viņa teksti labi iederētos kāda repera repertuārā.
07 - Toms Treibergs. Radio ēterā cenšos noklausīties viņa raidījumu “Etīdes par literatūru”. Man viņa dzeja šķita pievilcīga un eksotiska.
Paldies vēlreiz par iespēju apmeklēt šo fantastisko sarīkojumu. Ja piedāvājumā ir kaut kas vēl tikpat interesants, tad vēlos piedalīties.

Dagnis Timofejevs, 8.b klase

Man ļoti patika, kā savu dzeju lasīja Toms Treibergs, jo viņš bija tas, kurš mani iedvesmoja palikt līdz pašām pasākuma beigām. Ar savu lielisko tembru un izteiksmi ļoti labi savu dzeju lasīja arī Semjons Haņins. Man ļoti patika arī Henriks Eliass Zēgners, jo viņš dzeju runāja tik interesanti, ka man pat sanāca saprast, par ko tieši viņš runā. Ļoti laba dzeja ir arī Arvim Vigulam, jo viņa dzeja ir ar humoru, nedaudz pretīgumu un ļoti labām atskaņām. Marija Luīze Meļķe dzeju norunāja tik skaisti un ar tik labu izteiksmi un tembru – viņai vienkārši viss bija perfekti, turklāt vēl viss no galvas!

Kopumā par visu šo nelielo pārgājienu ir tā, ka es noteikti gribētu braukt arī nākamgad, jo man ļoti patika.

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Dzejas dienas Rīgas Juglas vidusskolā šogad skanēja droši, svinīgi un radoši! Dzeja skanēja stundās, gaiteņos un skolas pagalmā. Dzeja satuvināja cilvēkus un samīļoja ar iedvesmas mirkļiem.
13.09.2019 · From admin
17/10/2018 RJV norisinājās Helovīnu vakars.
19.10.2018 · From skolenu-dome
RJV divpadsmitie svin žetonu saņemšanu. Paldies par pozitīviem mirkļiem,ko sniedzāt mums visiem!
16.02.2018 · From edgarsg
Noslēdzoties projektu nedēļai, skolēni kopā ar klašu audzinātājiem un skolas vadību pulcējās skolas zālē, lai turpinātu svinēt RJV 50 gadu jubileju! Paldies visiem par jaukajiem priekšnesumiem!
16.02.2018 · From edgarsg
Paldies 8.a par līdzdalību un enerģisko darba prieku, dekorējot klases telpu,lai uzņemtu RJV absolventus!
25.01.2018 · From edgarsg
Rate
0 votes
Info
19.09.2019 (19.09.2019)
537 Views
0 Subscribers
All Articles by Juglas_Dadzishi
Recommend