Description

 

7.c klases skolniece Samana Mona dalās savos iespaidos, kas tapuši projektu nedēļas laikā.


PIRMDIENA
Pirmdien mums bija jāveido jaunas, praktiskas lietas no otrreiz pāstrādājamiem materiāliem. Idejas izrādījās aizraujošas – tapa putnu barotavas, galda spēles, pat milzu šahs. Attēlā redzams, kā tiek prezentēts mūsu klases zēnu izgudojums- kendamas turētājs. To viņi pagatavoja no vecām, nevajadzīgām čībām.

 
OTRDIENA
Otrdien bija paredzēts doties ārā celt sniegavīrus, taču sniegs šim pasākumam  izrādījās nepiemērots. Tomēr mēs nepadevāmies un izbaudījām ziemas priekus un kopā būšanu šļūcot pa kalniņu un citādi jautri pavadot laiku. Reizēm ir tik ļoti vajadzīgs, lai mums ļauj vienkārši būt mums pašiem.

 
TREŠDIENA
Trešdien pie mums atnāca viesis-klasesbiedra tētis, kurš stāstīja par jurista profesiju.  Patiesībā visa diena tika veltīta karjeras tēmai. Pēc šī visa mums tika uzdots pārdomāt par iespējamo nākotnes profesiju, lai par to  klases priekšā varētu pastāstīt. Patiesībā, pat skaidri zinot, par ko gribi kļūt, ir vērtīgi to ietērpt vārdos. Tas liek daudz ko pārdomāt pamatīgāk un noformulēt savas domas arī pašam sev.

 
CETURTDIENA
Ceturtdien devāmies ekskursijā uz Vēstures un kuģniecības muzeju. Mums izstāstīja daudz ko interesantu par viduslaikiem un ne tikai. Ekskursijas beigās gids mums pastāstīja par viduslaiku ieročiem, bruņām un atļāva visu uzmērīt. Protams, lielākā daļa atribūtu bija viņu pašu gatavoti, bet tādēļ ne mazāk iespaidīgi un aizraujoši. Šādi mācīta vēsture paliek prātā daudz ilgāk un pamatīgāk, nekā grāmatā izlasītais. Mēs sajūtam, ka vēsture ir īsta un notiek vienotā laika plūdumā. Tie nav tikai abstrakti stāsti vēstures grāmatā, bet reiz tie bija īsti cilvēki, kuri to visu izdzīvoja. Arī mēs kļūsim par daļu no vēstures nākamajām paaudzēm.

 
PIEKTDIENA
Piektdien, kad visi jau bija padalījušies savās pārdomās par nākotnes profesiju, mēs ar Felicitu un skolotāju devāmies uz restorānu “Alīmenis". Pats restorāns ir paralēlklases projekts. Lai tur pamielotos mēs rezervējām galdiņu uz 12;00. Viesmīļi bija laipni, ēdienu atnesa ātri un tas bija gards. Tur mēs jautri pavadījām laiku patīkamā atmosfērā. Šis projekts šķita gana veiksmīgs, lai būtu vērts tam atrast stabilu vietu skolas ikdienā. Šķiet, ka skolasbiedru ar patiesu prieku  gatavotais ēdiens, pilnīgi noteikti varētu izkonkurēt to, ko mums ikdienā pasniedz profesionāļi. Ar vislielāko cieņu pret mūsu mīļajām pavārītēm, bet patiesa aizrautība un radošums šoreiz izkonkurēja ikdienas rutīnu.

Kopumā projektu nedēļa izdevās piedzīvojumiem bagāta un ļoti daudzpusīga. Man ir liels prieks par paveikto, kaut gan ir lietas kuras varēja darīt daudz savādāk, lai šī nedēļa kļūtu vēl aizraujošāka. Tomēr viss lieliskais taču nāk mācoties no savām kļūmēm, tādēļ ar nepacietību gaidu, ko nesīs nākamais gads.

 

Samanta Mona Veigule, 7.c klase

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Atskats uz Dānijā īstenoto starptautisko jauniešu apmaiņu “YOUNGSTERS, A BRIDGE FOR A BETTER EUROPE” (“Jaunieši - tilts labākai Eiropai”) no 2019.gada 25.jūlija līdz 3.augustam.
12 days ago · From Levs_R
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 25.maijā visiem sākumskolas skolēniem notiks nodarbības "Atbildības stunda mūzikā".
23.05.2019 · From admin
Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 23.maijā 11.klašu skolēni Latvijas Leļļu teātrī skatīsies izrādi pieaugušajiem - Raiņa "Zelta zirgu".
23.05.2019 · From admin
Kulturoloģijas projekta ietvaros, 12. klašu skolnieces Elīna, Keita, Elvita un Simona veidoja blogu ar nosaukumu „Kultūras Elpa”, kurā meitenes dalās ar saviem iespaidiem par dažādiem kultūras pasākumiem- teātra izrādēm, koncertiem, izstādēm u.c.
14.05.2019 · From Levs_R
RJV 8. maijā ciemojās 26 astoto klašu skolēni un 4 skolotāji no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas. Tradicionāli šāds sadraudzības apmaiņas projekts starp Latvijas skolām notiek jau vairākus gadus.
08.05.2019 · From edgarsg
Rate
0 votes
Info
15.02.2019 (15.02.2019)
195 Views
0 Subscribers
All Articles by Juglas_Dadzishi
Recommend