Apraksts

 

Apgūstot sociālo zinību tēmu “Mēs visi-līdzīgi un atšķirīgi” starpdisciplinārajās nodarbībās, kuru mērķis ir sekmēt cieņpilnu attieksmi pret dažādību sabiedrībā un kultūrā, pilnveidojot valodas un kultūras izpratnes kompetenci, skolēni tikās ar dažādu kultūru pārstāvjiem. Lai tikšanās noritētu veiksmīgi, skolēni latviešu valodas stundās esot sagatavojuši daudzveidīgus izzinošus jautājumus viesiem.

20.aprīlī pie 6.a klases viesojās Sandra Kļaviņš, kura dzimusi Melburnā (Austrālija), dzīvojusi arī Sidnejā un Brisbenā, taču uz Rīgu atgriezusies pēc radinieku trimdas vien nesen, pārceļoties no dzīves Itāļu pilsētā Romā kopā ar savu vīru Adriano Karlēzī dibinot labāko itāļu restorānu “Casa Nostra” Rīgas Klusajā centrā Jūgendstila ēku apkaimē.

6.c klasē viesojās mūziķis - flautists, muzikologs un Latvijas Universitātes docents Dr.paed. Manuels Fernandezs (Manuel Joaquin Fernandez Gonzalez), kurš dzimis Spānijā, bet dzīvojis arī Francijā (Parīzē) un citās Eiropas valstīs. Agrāk spēlējis orķestrī, mācīja flautas spēli Mūzikas skolās un akadēmijā, bija mūzikas skolas direktors. Atbraucot uz Latviju karjeru sācis kā mūzikas skolotājs paralēli studējot doktorantūrā universitātē un jau ir LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas zinātniskā institūta direktors un pedagoģijas zinātnes pētnieks. Darbojas kā veiksmīgs pedagogs un mūziķis.

Savukārt pie 6.b klases iepriekš viesojās viesi no muzeja “Ebreji Latvijā”, muzejpedagoģes Karīna Barkane un muzeja direktora vietniece Marina Gehta, skolēniem radot pētniecisku mācību vidi par ebreju kultūru un tradīcijām.

Viesi  minēja to, ka Latvija ir mīļa zeme, un to, ka viņiem patīk būt tur, kur viņi atrodas. Svarīgi ir ceļot, jo ceļošana bagātina prātu un atvērtību kultūrām. Viesi arī norādīja, ka jābūt stiprai identitātei un arī atvērtībai kultūras un sociālam dialogam. Novēlēja nepazaudēt radošumu, to pilnveidojot, kā arī stiprināt savu valsts valodu un mācīties svešvalodas un ceļot, iegūstot jaunus draugus, pieredzes un iespaidus.

Sirsnīgs paldies Manuelam Fernandezam un Sandrai Kļaviņai par atvēlēto laiku tikšanās ar skolēniem un sadarbību! Paldies sociālo zinību skolotājam Ļevam Rusilo un latviešu valodas skolotājai Līgai Sudarei par sadarbību, veidojot starpdisciplinārās sadarbības modeļus un nodarbības! Paldies klases audzinātājām Kristīnei Samofalai (6.b), Līgai Barbarai (6.a) un Inai Kesminai (6.c)!

Foto
Komentāri
Kārtot pēc: 
Parādīt pa:
 
  • Komentāru pagaidām nav
Saistītie notikumi
21.septembrī vidusskolas radošās klases skolēni jēgpilni izzināja 19.gadsimta kultūru, pētot tās izpausmes formas Mākslas muzejā "Rīgas Birža" skolotāja Ļeva Rusilo sagatavotajā interaktīvajā nodarbībā, kuras mērķis bija padziļināti iepazīties ar romantisma virziena ietekmi uz Eiropas mantojumu.
24.09.2018 · no Levs_R
Otrdien 6.martā plkst.16.00 mīļi aicināti uz RJV Kino klubu mājīgā gaisotnē skolas muzejā. Tikšanās ar romantisma pārstāvi Džonu Kītsu ne tikai filmā "Spožā zvaigzne", bet arī tekstā, grāmatās, kuras varēs iepazīt un aplūkot tikai Kino kluba laikā.
04.03.2018 · no Levs_R
1.martā pie mums viesojās muzejs "Ebreji Latvijā". Sadarbībā ar pedagogiem un skolēniem tapa izzinošās nodarbības, kurās skolēni pētīja ebreju tradīcijas, cēlās Latvijas ebreju personības un piemiņas dienas. Kā pārsteigums tika nosvinēti arī PURIM svētki.
04.03.2018 · no Levs_R
22.februārī plkst.16.00 RJV Kino klubs piedāvās leģendārā rakstnieka Čārlza Dikensa daiļdarba ekranizāciju - "Lielās cerības". Pirms filmas kulturoloģisks ievads par viktoriānisma laika modi un romantisma mākslu. Filma tiks piedāvāta oriģinālvalodā (angļu) ar subtitriem latviešu valodā.
19.02.2018 · no Levs_R
Laipni aicināti uz RJV Kino kluba 4. pasākumu 1.februārī (ceturtdiena) plkst.16.00 Aktu zālē, kur būs iespēja uzzināt par spēlfilmām, 20.gadsimta 30.gadu modi un noskatīties latviešu piedzīvojumu filmu ar vēsturisku kontekstu - "Sapņu komanda 1935" (režisori Aigars Grauba un Andrejs Ēķis, 2012).
29.01.2018 · no Levs_R
Vērtēt
1 votes
Info
22.04.2018 (22.04.2018)
677 Sktījumi
0 Abonementi
Visi notikumi pēc Levs_R
Ieteikt