Description

 

4.-6.maijā Viļņā un Trakai notika vērienīgākais kultūras projekts – pavasara ekskursija “Eiropas Jeruzaleme”, ko izstrādājusi un realizējusi 12.a klases skolniece Dana Daugaviete kulturoloģijas mācību priekšmeta ietvaros. Projekts tapis starpdisciplināri, sasaistot kulturoloģiju ar vēsturi, ekonomiku, ģeogrāfiju, svešvalodas apguvi.

Projekta sākotnējā ideja ir bijusi stiprināt starpkultūru attiecības starp latviešiem un lietuviešiem, iepazīstot mums tuvās kaimiņvalsts kultūru, rosinot skolēnus interesēties un līdzdarboties Lietuvas kultūras pieredzes izzināšanā. Pēc Danas Daugavietes pieteiktā ir svarīgi sekmēt kultūras dialogu, ko var sasniegt izzinot, interesējoties un komunicējot vienam ar otru, apmainoties abu valstu kultūras pieredzē.

Projekta realizācijas posma pirmajā dienā skolēni kopā ar skolotājiem devās Danas Daugavietes izveidotajā aizraujošajā pastaigu ekskursijā republikā Užupis un Viļņas vecpilsētā, apmeklējot unikālas mākslinieku un citu ievērojamu cilvēku radītas vietas, kā arī svarīgākos Lietuvas vēstures pieminekļus un ēkas.

Otrā diena tika veltīta Lietuvas kultūras un mākslas stilu izpētei Viļņas krāšņākajās baznīcās un mākslas galerijās, pateicoties kulturoloģijas skolotāja Ļeva Rusilo izstrādātajai ekskursijai “Viļņas mākslas pērles”, kā arī brīvības cīņu fenomenam Lietuvas neatkarības atgūšanas laikā deviņdesmitajos gados, apmeklējot TV torni, pateicoties Danas Daugavietes draudzenei – kultūras menedžmenta studentei Ugnei (Ugnė Simutytė).

Noslēdzošā projekta diena tika pavadīta Trakai pilsētiņas un tās kultūras mantojuma izpētei Danas Daugavietes stāstījumā par vietējo karaimu tautas kultūru, Trakai pili un apkārtni.

Projekts “Eiropas Jeruzaleme” izdevies veiksmīgs un rosinošs pētīt kaimiņvalstu kultūras mantojumu arī turpmāk par ko liecina projekta dalībnieku – vidusskolēnu atsauksmes.

Deniss – “Paldies liels par ekskursiju! Pateicoties šai ekskursijai es iepazinu Lietuvu no cita skatu punkta. Paldies Danai, ka uzņēmusies rīkot šo ekskursiju, bija ļoti forši un aizraujoši.”

Reinis – “Man ļoti patika, viss bija labi saorganizēts, veiksmīga gidu izvēle. Tagad daudz labāk pazīstu Viļņu. Paldies!”

Viktorija – “Pirmkārt es vēlos pateikt, ka būt par gidi Danai izdevās veiksmīgi, jo visu, ko stāstīja, pārveidoja klausītājiem saprotamā valodā. Jauki bija tas, ka jautāji tos vārdus, kurus nevarēji iztulkot savai grupai, es uzskatu, ka tas satuvina gidu ar grupu, kā arī neatstāj nevienu pusi neziņā.  Paldies, ka parādīji un izstāstīji mums neierastas lietas, piemēram, par to, ka jāiet visos atvērtajos pagalmos, lai labāk ieraudzītu Lietuvas dzīvi/ikdienu, kā arī, pēc manām domām, liels ieguvums visiem bija Užupis un arhitektūra, fakti no vēstures. Mani iepriecināja tas, ka brīžiem, kad kaut kur apstājāmies, izstāstīji kādu faktu no savas pieredzes vai tā, ko pati esi dzirdējusi, tieši šādi visvienkāršāk ir iegaumēt informāciju, jo vairums to asociē arī ar savu dzīvi vai piedzīvoto kādreiz.”

Marta – “Viss brauciens tik tiešām bija satriecošs, par visu bija padomāts, man tik tiešām patika gids, viss bija interesanti izglītojoši. Prieks, ka visi arī daudz maz tika visur iesaistīti, tāda kopības sajūta. Nezinu kam varētu piesieties, viss patika!”

Modris – “Domāju, ka kopumā brauciens bija ļoti izdevies! Ļoti daudz uzzināju par Viļņu, kultūru, vietējo kulināriju un tradīcijām. Mums pat bija personīgais fotogrāfs... Vairāk tādus braucienus! Patiešām bija interesanti un pozitīvi!”

Evija – “Burvīgs ceļojums, jauna pieredze, jauni cilvēki un atsaucīgi organizatori. Kā arī bija forši, ka bija iespēja visu izpētīt.”

Anete – “Ekskursija bija ļoti izdevusies. Tūres pilsētā bija veiksmīgi izveidotas, palīdzot iepazīt un orientēties Viļņā. Gaisotne bija brīva un patīkama. No personīgā viedokļa varu teikt, ka ekskursija kopumā bija vienreizēja un atmiņā paliks ilgi. Es iemīlējos pilsētā un atmosfērā kopumā. Viļņā, pateicoties šai ekskursijai, noteikti atgriezīšos. Liels paldies!”

Viljams – “Bija patiešām labi. Paldies par interesantu braucienu!”

Elizabete – “Ekskursija bija lieliska! Uzzināju daudz jauna un interesanta par Viļņu un Trakai.  Manuprāt, viss bija izdevies. Viļņas TV tornis nebija tas, ko es gaidīju, bet pats stāsts par torni bija interesants. Es tiešām novērtēju Danas pacietību un ieguldīto darbu šajā projektā, viņa ir īsta malace! Noteikti šis brauciens paliks atmiņā, bija labs saliedēšanas pasākums, man ļoti patika! Paldies!”

Amanda – “Viss tiešām bija lieliski saplānots. Viennozīmīgi ieguvu lielu pieredzi staigājot pa Viļņu un izpētot tās arhitektūru. Mīļš lūgums šo lielisko piedzīvojumu atkārtot, lai varētu iepazīt citas zemes, jo pat ja esam kaimiņu valsts, daudz ko nezināju par Lietuvu un Viļņu. Liels paldies par šo lielisko piedzīvojumu.”

Justīne – “Dana ir īsta malace par ceļojuma noorganizēšanu un visu savaldīšanu. Jebkura veida situācijā viņa zināja kā rīkoties. Vienreizēja tūre, burvīgi apskates objekti, patīkama atmosfēra un lieliska nakšņošanas vieta. Paldies par burvīgo braucienu, cerams, ka būs vēl.”

Madara – “Patiess kultūršoks! Dana šo projektu paveikusi viena mācību priekšmeta ietvaros, bet, liekas, ka pazīst pilsētu no A līdz Z. Lietuvai ir tik bagātīga vēsture un man ir prieks, ka jūs abi ar skolotāju Ļevu Rusilo tik daudz par to pastāstījāt. Ugnes iesaistīšanās ekskursijā padarīja tripiņu patiesāku. Augsti vērtēju Danas profesionālo pieeju un vīziju. Domāju, ka visiem kaut kas aizķērās, ko nepalaidīs vaļā ilgu laiku. Skola aug, ja cilvēki darbojas aiz pašu iniciatīvas un mīlestības. Tagad pēc sarakstiņa:
Ko ieguvāt? jaunus draugus, labāk un daudzpusīgāk iepazinu vecos.
Ko uzzinājāt? par arhitektūras daudzveidību, to kombinēšanos.
Kas palika atmiņā? Ļevs māk prezentēt!!!
Varbūt kāds objekts vai objekti jūs iedvesmoja vai likās iespaidīgi? Iedvesmoja skatu tornis-apskatot antenas, domāju par Baltijas valstīm, kultūru padomju laikos, iespaidīgas baznīcas.
Kas bija jaunatklājums? Užupis Res Publikas.
Ko teiksiet par projektu kopumā? Projekts izdevies.
Kādas prasmes pilnveidojāt? Klausīšanās, mobilitāte, kultūras izpratnes.
Vai iegūtas kādas zināšanas? Nu ļoti daudz: vēsture, arhitektūra, politika, kultūra, demogrāfija u.c. Tikrai ačiū!”

No savas kā kulturoloģijas skolotāja puses vēlētos izteikt atzinību 12.a klases skolniecei Danai Daugavietei par rūpīgi izstrādāto un realizēto projektu, kas ļāva visiem tā dalībniekiem pilnveidot 21.gadsimta aktuālās prasmes: saziņa dzimtajā valodā un svešvalodā, matemātiskās un digitālās prasmes, sociālās prasmes, un kā svarīgākās - kultūras izpratnes kompetences.

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Related Articles
Rīgas Juglas vidusskolā 13.septembrī notika vērienīgākais gada ieskaņas pasākums – EKO nakts. Sīkāk lasiet rakstā...
19.09.2019 · From Levs_R
Atskats uz Dānijā īstenoto starptautisko jauniešu apmaiņu “YOUNGSTERS, A BRIDGE FOR A BETTER EUROPE” (“Jaunieši - tilts labākai Eiropai”) no 2019.gada 25.jūlija līdz 3.augustam.
13.08.2019 · From Levs_R
Kulturoloģijas projekta ietvaros, 12. klašu skolnieces Elīna, Keita, Elvita un Simona veidoja blogu ar nosaukumu „Kultūras Elpa”, kurā meitenes dalās ar saviem iespaidiem par dažādiem kultūras pasākumiem- teātra izrādēm, koncertiem, izstādēm u.c.
14.05.2019 · From Levs_R
RJV 8. maijā ciemojās 26 astoto klašu skolēni un 4 skolotāji no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas. Tradicionāli šāds sadraudzības apmaiņas projekts starp Latvijas skolām notiek jau vairākus gadus.
08.05.2019 · From edgarsg
Rīgas Juglas vidusskolā par tradīciju kļuvušas ikgadējās rudens ekskursijas. Šogad 20.10.-27.10. plānojam braucienu uz Eiropas valstīm (Austriju, Vāciju un Čehiju).
29.03.2019 · From admin
Rate
1 votes
Info
24.05.2018 (24.05.2018)
768 Views
0 Subscribers
All Articles by Levs_R
Recommend