Ierakstu apskate

HALOVĪNI UN VEĻU LAIKS

 31. oktobris... halovīni! Kurš bija patīkami satraucies? Es biju! Kas tad īsti ir tie Halovīni?

Katru gadu 31. oktobris ir maģisks laiks, šajā datumā ikviens var pārtapt par ko vien vēlas (vai kas tik ienāk prātā!). Šī tradīcija aizsākās ļoti tālā pagātne Īrijā jau ap 1833. gadu. Halovīnu jeb visu svēto dienas vakarā bērni staigā pa mājām un cilvēkiem prasa saldumus vai arī cilvēki tiks apmuļķoti. Halovīni ir ļoti populāri Amerikā, kur tos ļoti nopietni uztver un atzīmē, bet Latvijā jauzmanās, lai kāda večiņa kārtīgi nesadod pa galvu par traucēšanu vēlā vakarā. 

Parasti halovīnos grebj ķirbjus un uztaisa tiem jautras vai biedējošas sejiņas. Tam izskaidrojums ir ļoti vienkāršs: lai aizbiedētu ļaunos garus. Bieži vien mājās taisa ballīti un uzaicina labus draugus, lai nav garlaicīgi iet vienam pēc saldumiem! Ja tiek aicināti draugi māja tiek izrotāta baismīgā noskaņojumā.

Piedāvāju 10 idejas par ko pārģērbties halovīnos, ja iesi pēc saldumiem:

1.     Skelets

2.     Princese

3.     Spoks

4.     Kāds dzīvnieks

5.     Vilkatis

6.     Slavenība

7.     Bārbija

8.     Vinnijs pūks

9.     Multfilmu varoņi

10. Filmu varoņi

Cerams, ka izbaudījāt rakstiņu un izballējāties kārtīgi!

Latviešu "halovīni" ir veļu laiks - tā ir jau veca latviešu tradīcija. Veļu laiks ir periods no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, kad visa raža un lauki ir novākti un pagrabi piepildīti ar vasaras gardumiem, kurus baudīt ziemā. Senie latvieši ticēja, ka veļu laikā aizgājušo senču gari nāk ciemoties pie dzīvajiem, lai satiktos ar dzīvajiem dzimtas pārstāvjiem.Veļu laikā nedrīkstēja dziedāt, bija jauzvedās klusi.

Luīze Načisčione 6.b

 

Juglas_Dadzishi 05.11.2017 0 787
Коmentāri
Kārtot pēc: 
Parādīt pa:
 
  • Komentāru pagaidām nav
Ierakstu info
Reitinga
0 votes
Darbības
Ieteikt
Kategorijas
Holidays (6 ieraksti)
Lifestyle (1 ieraksti)